ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 18:21

Kademe Antrenör Kursu Bursa’da başladı


Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Eğitim Kurulu’nun faaliyet programında yer alan 1. Kademe E Antrenör kursu bugün Bursa Atatürk Spor Salonu’nda başladı.

Bugün Bursa’da 61 kursiyerin katılımı ile başlayan TBF Eğitim Kurulu’nun faaliyet programında yer alan 1. Kademe E Antrenör kursu 7 Mayıs tarihine kadar devam edecek.

Bu sabah kayıt kontrollerinin ardından, TBF Eğitim Kurulu Başkanı Kamil Uzun’nun eğitim kurulu genel çalışma ilkeleri konulu sunumu ile başlayan kurs, Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu ve eğitim kurulunun belirlemiş olduğu öğretim elemanlarının verecekleri temel ve uygulamalı eğitim dersleri ile devam edecek.

Bu derslerde Uludağ Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Cemali Çankaya, Doç. Dr. Nimet Haşıl Korkmaz, Dr. Ramiz Arabacı, Dr. Okan Gültekin, Öğr. Gör. Ayşegül Doğan, Okt. İsmail Burak Yiğitdinç, Yrd. Doç. Dr. Zaim Alparslan Acar, Yrd. Doç. Dr. Şenay Şahin eğitmen olarak görev yapacaklar.

TBF Eğitim Kurulu’ndan ise özel antrenman dersini Cengiz Kuru, oyun kuralları dersini Ertuğrul Atak, teknik - taktik derslerini ise Cem Çağal ve Ahmet Çakı verecek.

Kursun sonunda başarılı olan kursiyerler 1. kademe E kategorisi antrenör kurs bitirme belgesine sahip olacaklar.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER