ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2013 Cuma 16:34

Juventus, Galatasaray'ı UEFA'ya şikayet ediyor

Juventus, Galatasarayı UEFAya şikayet ediyor

İtalyanlar, Galatasaray hakkında UEFA'ya şok bir dilekçeyle gidiyor!


İtalyanlardan şok hamle! İtalyan gazetesi Tuttospor'un ortaya çıkarttığı görüntülerden Juventus'un UEFA'ya başvuracağı iddia ediliyor!

İtalya'nın önde gelen spor gazetelerinden Tuttosport, Galatasaray'ın Juventus'un atak yapacağı tarafı bilerek sabotaj ettiğini, sahanın o bölümünü bilerek tahrip ettiğini ortaya attı. İddiaların dayanağı fotoğraflarla birlikte, Galatasaray'ın malum bölüme 15, Juventus'un ise 45 dakika atak yapması gösteriliyor.

İtalyan ve İngiliz basınında çıkan haberlere göre Juventus'un UEFA'ya konuyu götüreceği ve maçın iptalinin isteyeceği iddia ediliyor. İtalyanlar aynı zamanda Galatasaray'a ceza verilmesi gerektiğini söylüyor.

La Gazzetta dello Sport’ta da yer alan haberde Galatasaray Juventus maçında sahanın bir bölümü temizlenirken, Juventus’un atak yaptığı tarafın kasıtlı olarak bozulduğu iddiası ortaya atıldı. Bu yüzden haksız rekabet ortaya çıktığı belirtilerek yetkililerin olaya el koyması gerektiği savunuldu. Geçen sezon Cim-Bom’un, Cluj ile oynadığı maçta benzer görüntülerin yaşandığı belirtildi.

Torino merkezli Tuttosport ise Galatasaray’ın zemini temizlemekle görevli personelinin sahanın bir kısmını kasten bozduğunu iddia etti. Sahanın yarısının kasıtlı olarak deforme edildiği savunuldu.

Galatasaray, Juventus karşısında Sneijder'in golüyle 1-0 yenerek turu atlamıştı

(Eurosport)

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER