ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 11:31

Judocular, Macaristan'a gitti


Judo Milli Takımı, 25 - 28 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na katılmak için Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye gitti.

Türkiye Judo Milli Takımı, 25 - 28 Nisan tarihlerinde Macaristan’ın ev sahipliğinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası için bu sabah İstanbul’dan Budapeşte’ye gitti. Erkeklerde ve kadınlarda yedişer sıklette Avrupa şampiyonlarının belirleneceği organizasyonda Türkiye’yi; Ebru Şahin, Sümeyye Akkuş, Belkıs Zehra Kaya, Gülşah Kocatürk ve Hasan Vanlıoğlu temsil edecek.

BELKIS VE HASAN UMUTLU

Samsun Grand Prix’sinde altın madalya kazanan +78 kilonun iddialı ismi Belkıs Zehra Kaya bu yılki performansının üst düzeyde olduğunu söyleyerek, “Madalya almamam için bir engel yok. Samsun’dan daha iyi durumdayım. Budapeşte’de Samsun’a oranla minderde daha rahat olacağım.” dedi.

Samsun Grand Prix’sinde bronz madalya kazanmaya yaklaşan, kafilenin tek erkek sporcusu Hasan Vanlıoğlu ise podyumdan umutlu olduğunu söylerek, “Takım olarak ilk düşüncemiz madalya. Kafilede elit arkadaşlar var. El birliği ile madalyalarla Türkiye’ye döneceğiz. Samsun’a kıyasla daha iyi durumdayım.” diye konuştu.

KÖLN’DE HAZIRLANDILAR

Antrenörler Haldun Efemgil, Ercan Çakıroğlu ve Hüseyin Özkan ise şampiyona öncesi Almanya Milli Takımı ile Köln’de ortak çalışma kampı yaptıklarını, organizasyona tam anlamıyla hazır olduklarını ve tüm sporcuların madalya potansiyelinin olduğunu söyledi.

Judonun en başarılı kıtasının şampiyonasında mindere çıkacak judocular arasında 4 olimpiyat şampiyonu judocu, Londra 2012’de madalya alan 12 sporcu ve 6 da dünya bir numarası var. Şampiyonaya 42 ülkeden 410 judocu katılacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER