ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 12:09

Judo: 21. Nazım Canca Ümitler Avrupa Kupası


21. Nazım Canca Ümitler Avrupa Kupası, Antalya'nın Kemer ilçesinde başladı.
Türkiye Judo Federasyonu tarafından Kemer Limak Limra Otel'de düzenlenen şampiyonaya, 17 ülkeden yaklaşık 400 sporcu katılıyor. Şampiyonada Türkiye, Finlandiya, Belarus, Ermenistan, Romanya, Kazakistan, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan, Yunanistan, Porto Riko, Tacikistan, Ukrayna, Bulgaristan, Hırvatistan, Türkmenistan ve Karadağ'dan sporcular mücadele ediyor.
Müsabakalarda bugün bayanlar 40, 44, 48, 52 kilogram, erkeklerde ise 50, 55, 60 ve 66 kilogramda mücadeleler olacak.
Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonaya katılımın her yıl arttığını söyledi. Judonun Türkiye'de köklü bir geçmişi olduğunu anlatan Uysal, "1962'den beri federasyon olarak faaliyet göstermekteyiz. Alt yapısını üst seviyeye çıkarttık. Türkiye'nin 77 ilinde faal olarak bu spor yapılıyor. Bine yakın antrenör ve hakemimiz var. Bakanlığımızın destekleriyle judo her geçen gün daha da büyüyor. 2016 ve 2020 yıllarında olimpiyatlarda iyi dereceler almayı ümit ediyoruz" dedi.
Judoda Türkiye'nin dünyadaki yerine de değinen Uysal, şöyle konuştu:
"Dünyada kadınlarda durumumuz gayet iyi. Katıldığımız şampiyonalarda ve turnuvalarda her zaman ilk üçe girme başarısı gösterdik. Erkek takımımız ise istediğimiz seviyede değil. Erkek takımımızı da en iyi seviyeye getirmek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. 4 yıllığına yabancı bir antrenörle anlaştık. Hem antrenörlük hem de milli takım menajerliği yapacak. İki hafta sonra büyükler Samsun'da kampa girecek ve bu yabancı hocamız da bulunacak."
Şampiyona yarın sona erecek.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER