ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2013 Salı 16:57

Jose Mourinho'ya ceza yolda

Jose Mourinhoya ceza yolda

Aykırı hareketleriyle daha önce de birçok kez gündeme gelen Jose Mourinho, disiplin kuruluna sevk edildi


Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho, son oynanan lig  maçındaki uygunsuz davranışları nedeniyle disiplin kuruluna sevk edildi. 
 
İngiltere Futbol Federasyonunun (FA) internet sitesinde yer alan  açıklamada, Premier Lig'de Chelsea ile Cardiff City arasında oynanan son lig  maçında futbolcuların zaman geçirmeye yönelik hareketlerine yönelik protestosu  nedeniyle hakem tarafından tribüne gönderilen Mourinho'nun disiplin kuruluna sevk  edildiği ve 24 Ekim'e kadar savunmasını vereceği belirtildi. 
 
Portekizli 50 yaşındaki teknik adam, maçın ardından düzenlediği basın  toplantısında, tribüne gönderilmesinin rahatsız edici bir durum olduğunu  belirterek, "Hakemin neden işimi yapmamı engellediğini bilmiyorum" dedi. 
 
Schalke ile oynayacakları UEFA Şampiyonlar Ligi grup maçı için  Almanya'ya giden ve Dusseldorf Havaalanı'nda açıklama yapan teknik adam, lig  maçındaki protestosuna ilişkin gazetecilerin sorularını şöyle yanıtladı: 
 
"Maçın bileti için para verseydim ve tribünde olsaydım, top dışarı her  çıktığında, maç durduğunda ve rakip tekrar oyuna soktuğunda endişelenirdim çünkü  bu durumlarda ortalama 21 saniye geçiyor. Bu durum, verilen paranın çöpe  atılmasıdır. Maçta verilen araları topladığınız zaman 90 dakikada top oyunda 55  veya 60 dakika kalıyor. Bana göre, asıl kural ihlali budur." 
 
Bu tip davranışları nedeniyle daha önce de birçok kez ceza alan  Mourinho, son olarak,  Real Madrid'in teknik direktörlük koltuğunda oturduğu  geçen sezonun İspanya Kupası finalinde Atletico Madrid'le oynanan maçta hakeme  itiraz ederek tribüne gönderilmişti. 
 
  
 
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER