ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 19:43

Jesus: 'Bizi ilgilendirmiyor'

Jesus: Bizi ilgilendirmiyor

Benfica'nın hocası Jorge Jesus, tarihi maç öncesinde düzenlediği basın toplantısında Fenerbahçe'deki sakat ve cezalı oyuncuların kendilerini etkileyip etkilemeyeceği yönündeki bir soruya "Bizi


Benfica Teknik Direktörü Jorge Jesus, Fenerbahçe ile oynanacak rövanş karşılaşması öncesi katıldığı basın toplantısında Avrupa Ligi'nde zorlanmadan finale yükseleceklerini ifade etti.

Jesus, Fenerbahçe'nin eksiklerinden dolayı 11'de farklı seçimler yapıp yapmayacağı sorusuna "Açıkçası onların eksikleri bizi ilgilendirmiyor. Biz kendi oyunumuza bakacağız. Sonuçta sahada 11 kişi olacak. Aynı sistemle oynamaya devam edeceğiz. 1-0'lık dezavantaja sahibiz ama şu ana kadar oynadığımız maçlarla ve Avrupa tecrübemizle bunun üstesinden gelerek finale çıkacağımıza inanıyoruz. Kendimize güveniyoruz. Taraftarımızın da desteğiyle bunu başaracağız." cevabını verdi.

"Kendimize güveniyoruz"

58 yaşındaki teknik adam, Gaitan'ın durumu ve Benfica'nın tur şansı hakkında "Gaitan'ın durumunu antrenmandan sonra göreceğim. Şu an için net bir şey söyleyemem. 1-0'lık bir sonuç var ama üstesinden gelinmeyecek bir dezavantaj değil. Dahası evimizde çok daha güçlüyüz. Fenerbahçe, 1-0'ı evinde aldı ve şimdi deplasmanda oynayacaklar. Taraftarın da desteğiyle turu geçeceğimize kesinlikle inanıyorum."

Jesus, Fenerbahçe maçının kendi kariyerinde en önemli maç olup olmadığı sorusuna ise "Hayır. Kariyerimin en önemli anı değil. Benfica için de en önemli maç değil. Tarihimizde birçok başarı var. Ama sezon başında hedef olarak kupayı kazanmayı belirledik. Bu doğrultuda kritik bir maç ve önümüzde tek bir karşılaşma kaldı. Hedefimiz doğrultusunda da finale yükseleceğimize inanıyorum."

"Final için yeterli tecrübemiz var"

Jesus, sözlerinin devamında üzerlerinde herhangi bir baskı olup olmadığı hakkında "Bu zamana kadar Avrupa'da çok maç oynadık ve gerekli bilgi ve tecrübeye sahibiz. Gerginlik söz konusu değil ama sahip olduğumuz bir sorumluluğumuz var. Tıpkı Maritimo maçındaki gibi. Kulvarlar farklı olsa da sorumluluğumuzu gerçekleştireceğiz. Çok heyecanlanmayıp kendilerine güvenerek üstlerine düşeni yapacaklarına inanıyorum." sözlerini sarf etti.

"Taraftarımızın desteğiyle çok maç kazandık. Özellikle ortada olan maçlarda bize çok yardım ettiler. Lig şampiyonluğu da sezon başında konulan bir hedef. Yine de kesinlikle Avrupa Ligi'nden daha az önemli değil." diyerek her iki kulvarı da önemsediklerini belirtti.

Basın toplantısına katılan bir diğer isim olan Oscar Cardozo da öncelikle taraftara seslenerek "Her zaman olduğu gibi çok büyük bir destek bekliyoruz. Onların desteği bizi çok başarılı kıldı. Aynı desteği yarın da bekliyoruz." diyerek taraftarın önemini vurguladı.

Paraguaylı golcü, İstanbul'da ağları havalandıramaması hakkında ise "Şanssız bir dönem yaşadım. Fakat takım olarak iyi gitmeye başladık. Son maçlarda üzerine koyarak ilerliyoruz. Takım olarak ben de yarın elimden geleni yapacağım ve elimde gelen fırsatları değerlendirmeye çalışacağım. Bütün taraftarlarımızı maça çağırıyorum." sözleriyle ilk maçı şanssızlık olarak niteledi.

"Yorgun değiliz"
 
Cardozo, Benfica'nın fiziksel durumu hakkında sorulan soruya ise "Kendimizi son derece iyi hissediyoruz. Peşpeşe çok maç yaptık ama bunun etkilerini hissetmiyoruz. Yarın da sahaya çıktığımızda fiziksel açıdan iyi durumda olacağız." sözleriyle yorgun olmadıklarını ifade etti.

Son olarak maçın kendisi açısından önemine değinen Cardozo, "Yarınki maç kariyerimin en önemli maçı çünkü yarı final oynayacağız. Ama benden daha da önce takımım için çok kritik bir karşılaşma. Kazanırsak finale çıkacağız ve taraftarımızın da desteğiyle bunu başaracağımıza inanıyorum." sözleriyle karşılaşmanın kendisi için çok kritik olduğunu dile getirdi.

Fenerbahçe ve Benfica, yarın akşam 22:05'te kozlarını paylaşacak.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER