ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 13:47

Japonya ile Tacikistan futbolda işbirliği yapacak


Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman’ın oğlu Rustam İmamali’nin Tacikistan Futbol Federasyona başkanlığına seçilmesiyle ülkede futbolun geliştirilmesi için önemli çalışmalar yapılıyor.

Tacik Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, daha önce Katar Futbol Federasyonu ile işbirliği anlaşması imzalayan Tacikistan, şimdi de Japonya Futbol Federasyonu ile memorandum imzaladı.

Tacikistan ile Japonya arasında futbolun geliştirilmesine ilişkin anlaşma, Tacikistan Futbol Federasyonu Başkanı Rustam İmamali ile Japonya Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Kozo Tashimo imzaladı.

Duşanbe’deki Hyatt Oteli'nde yapılan basın toplantısında konuşan Tacik Futbol Federasyonu Başkanı Rustam İmamali, Japonya ile tecrübelerini paylaşacaklarını söyledi. Tacik yetkili, Japonya ile futbol programları, spor yönetimi, pazarlama gibi alanlarda işbirliği yapacaklarını belirtti.

Japon yetkili Tashima, işbirliği kapsamında Duşanbe’nin İstiklal takımı ile Japonya J ligindeki takımlardan biri ile hazırlık maçı yapılması için yardımcı olacaklarını ifade etti.

Tacikistan ile Japonya arasındaki futbol işbirliği 2010 yılında başlamıştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER