ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 13:43

Jack Wilshere'dan Adnan tepkisi!

Jack Wilsheredan Adnan tepkisi!

Arsenalli Jack Wilshere, Adnan Januzaj'ın İngiltere Milli Takımı'nda oynamasına karşı çıktı


Arsenal'in orta saha oyuncusu Jack Wilshere, Adnan  Januzaj'ın İngiltere Milli Takımı'nı seçme olasılığına ilişkin, "Sadece  İngilizler, milli takımda oynamalı" dedi. 
 
İngiltere'nin Karadağ ile yapacağı 2014 Dünya Kupası eleme maçı  öncesinde düzenlenen antrenmanın ardından konuşan Wilshere, aile kökleri  nedeniyle Türkiye, İngiltere, Kosova, Belçika, Arnavutluk, Sırbistan ve  Hırvatistan milli takımlarında oynama şansına sahip olan Manchester United'ın  genç yıldızı Adnan Januzaj'a ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 
 
"Sadece İngilizler milli takımda oynamalı" diyen genç futbolcu,  Januzaj'ın İngiltere'de oynamasına karşı çıkarak, "İngiltere'de 5 yıl yaşamanız  sizi İngiliz yapmaz. Oynamamalı. Ben İspanya'ya gidip 5 yıl yaşasam, İspanya için  oynamazdım" şeklinde konuştu. 
 
İngiltere Futbol Federasyonunun Januzaj için girişimde bulunmasını da  eleştiren Wilshere, İngiltere teknik direktörünün de her zaman İngiliz olması  gerektiğini savundu. 
 
 "Bence takımın başında bir İngiliz olsa daha iyi olur" şeklinde  konuşan Wilshere,  İngiltere'nin eski teknik direktörü İtalyan Fabio Capello'nun  durumunun ise istisna tutulması gerektiğini öne sürdü. İtalyan teknik adamın  kendisini genç yaşta milli takıma kazandırdığını ve ondan ondan çok şey  öğrendiğini söyleyen Wilshere, onun da iyi bir teknik adam olduğunu bellirtti. 
 
Wilshere'in sigara içerken çekilen fotoğrafı kısa bir süre önce ada  basınına düşmüş, bu durum teknik direktör Arsene Wenger'in de tepkisini çekmişti. 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER