ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 14:01

İzmirli avukat, dikkat bozukluğunu eskrimle yendi

İzmirli avukat, dikkat bozukluğunu eskrimle yendi


İzmir Barosu avukatlarından Özge Özşahin, odaklanma ve dikkat bozukluğu rahatsızlığını, İzmir Büyükşehir Belediyesi Eskrim Takımı’na katılarak yendi. Duruşma salonundan çıkıp haftanın beş günü antrenmana koşan Özşahin, 3,5 ay önce doktor tavsiyesiyle başladığı eskrimde şimdi milli takım hayali kuruyor.

Sezondan önce yeniden yapılanmaya giren eskrim takımı, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Sıkı antrenman programıyla yurtiçi ve uluslararası turnuvalara hazırlanan takımın yaşça en kıdemli sporcusu, 33 yaşındaki Av. Özge Özşahin, mesleğinin yanısıra spora başlama hikayesiyle de dikkat çekiyor. Türkiye’nin sayılı telif hakları ve marka patent avukatlarından Özşahin, odaklanma ve dikkat bozukluğu rahatsızlığı yaşaması üzerine doktor tavsiyesiyle eskrime başladı. Rahatsızlığını yenmesine rağmen spor tutkuya dönüşünce ilerlemeye karar verdi. 8 ile 33 yaş arasında 60 sporcusu bulunan takımın “avukat ablası” Özşahin, haftanın beş günü duruşmadan çıkıp spor salonunun yolunu tutuyor. Kısa sürede kaydettiği aşamayla Büyükşehir Belediyesi’nin lisanslı sporcusu olan Özşahin, sıkı antrenman programı uygulayarak mayıs sonunda yapılacak Türkiye Eskrim Şampiyonası’na hazırlanıyor. Dereceye girmeyi hedefleyen Özşahin’in en büyük hayali ise milli takım forması giymek.

Adliyeden çıktıktan sonra her gün üç saat antrenman yaptığını belirten Özge Özşahin, “Daha önce değişik spor dallarıyla ilgilendim. Lise ve üniversite yıllarında basketbol ve voleybol oynadım. Eskrime başlamam, doktor tavsiyesiyle oldu. Nerede eskrim yapacağımı araştırırken İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin takımı olduğunu öğrendim ve hemen kayıt yaptırdım. Antrenmanlara başladıktan sonra rahatsızlığım geçti ancak kılıcı elime aldıktan sonra eskrim tutkuya dönüştü. Daha çok çalışarak lisanslı sporcu olmayı başardım. Şimdi bu spordaki hayallerimin başındayım. Mayıs sonunda yapılacak şampiyonada madalya almayı hedefliyorum. Dereceye girersem, hayalini kurduğum milli takım formasını da giymeye hak kazanacağım. Sonra uluslararası turnuvalarda İzmir’i ve ülkemi temsil etmek istiyorum.” dedi. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER