ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ağustos 2014 Cumartesi 10:27

İzmir’de atletizm rüzgarı

İzmirde atletizm rüzgarı

İzmir’de 22-31 Ağustos 2014 arasında yapılacak 19. Avrupa Veteranlar Atletizm Şampiyonası için Gündoğdu Meydanı’nda açılış töreni düzenlendi.


 Törene İzmir Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Avrupa Veteranlar Başkanı Başkanı Kurt Kaschke ve çok sayıda sporcu katıldı.

Sporcuların ülke bayraklarıyla Kordon’da yaptıkları kortej yürüyüşüyle başlayan törende konuşan Başkan Vekili Aydoğan, İzmir’in misafirperver bir şehir olduğunu, insanlarının sıcakkanlılığı ve hoşgörüsüyle tanındığını belirterek, misafirlerini birer İzmir dostu olarak ülkelerine göndereceklerini söyledi. Sporculara başarılar dileyen Vali Toprak ise şampiyonun İzmir Enternasyonal Fuarı ile aynı zamana denk geldiğini, sporcuların mutlaka bunun heyecanını yaşaması gerektiğini söyledi. Törenin sonunda sahneye çıkan iki sporcu, hepsi adına olimpiyat çubuğu üzerindeki yemini okudu. İzmir’de atletizm heyecanı yaşatacak şampiyonada, Avrupa’nın 42 ülkesinden 2 bin 27 atlet madalya mücadelesi verecek.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER