ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 17:47

İtalya kampını tamamlayan Basketbol Milli Takımı yurda dönüyor

Bormio'da kondisyon ağırlıklı çalışmalarla 2013 FIBA Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan A Milli Basketbol Takımı'nın aday kadrosu, yarın yurda dönüyor.


Slovenya'da 4 - 22 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenecek 2013 FIBA Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek olan A Milli Basketbol Takımı'nın aday kadrosu yurda dönüyor.

16 Temmuz'da Sheraton İstanbul Ataköy Hotel'de toplanan ve 17 Temmuz'da da kondisyon ağırlıklı çalışmalar yapmak üzere İtalya'nın Bormio şehrine geçen ay - yıldızlılar, yarın saat 14.30'da Atatürk Havalimanı'na inecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, kamp ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, "Çalışmalar süresince çok ciddi sakatlık olmadı. Ufak tefek sorunlar oldu. İyi bir tempoda çalıştık ve ağır bir kamp dönemi geçirdik." diyerek şunları söyledi:

"Bu süreçte maç yapmadık ancak antrenman programı yoğundu. Şimdi İstanbul'da iki günlük kamp sonrası Slovenya'ya gideceğiz. Burada Sırbistan, Slovenya ve Letonya ile karşılaşacağız. Bu bizim ilk turnuvamız olacak. Antrenörümüz tüm oyuncuları kullanıp takımın durumunu görmek istiyor. Tabii maçları da kazanıp moralli olmak istiyoruz."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER