ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Şubat 2013 Salı 07:53

İşte Terim'in başını yakacak madde

İşte Terimin başını yakacak madde

Galatasaray, Orduspor maçı hiç bu kadar gergin geçmemişti! Öyle ki Terim öfkesinden kırmızı yedi. İşte Terim'i bekleyen ceza...


Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Orduspor maçında hakem Serkan Çınar tarafından tribüne gönderildi, sarı-kırmızılı teknik adam yandı.

Galatasaray, Orduspor karşısında devreyi 2-0 yenik kapatıp soyunma odasına giderken, sarı kırmızılı ekibin teknik patronu Fatih Terim'in, hakem Serkan Çınar'ın yanına giderek, önce alkışladığı, sonra da, "İlk yarıda maçı katlettin, aferin. Çık ikinci yarıyı da katlet" dediği öğrenildi. Terim, hakeme küfür sayılacak bir hakarette bulunmadığı bildirildi. Terim'in bu hareketi sonrasında aldığı ceza ile geçen yıl ertelenen cezasının da birleştirilerek yönetmeliğe göre katlamalı uygulanacağı bekleniyor.

Fatih Terim'in, tribüne gönderilmesi sonrasında maçın ardından açıklama yapma şansı da ortadan kalktı. Hakemin Fatih Terim'i atmasını protesto eden yardımcısı Ümit Davala da maç sonu basıp toplantısına katılmadı. Fatih Terim, maçtan sonra takım otobüsüne binmeyip, hastaneye kaldırılan Ordusporlu Barral'ı ziyaret etti.

Bu arada Barral'ın hastanelik olduğu pozisyonda çarpışan Drogba da hastaneye giderek meslektaşını ziyaret etti. Drogba, olay ve maç ile ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.

BU MADDE TERİM'İ YAKACAK!

Maçın ilk yarısında hakem yönetiminden memnun kalmayan Terim, devre arasında hakemle karşı karşıya geldiği ve burada ağır sözler sarf ettiği belirtildi. Bu sözlerin hakem raporunda yer alacağı belirtildi.

Terim'in dünkü bu konuşmaları, ekstra cezaları da beraberinde getirecek. Geçen sezon Trabzonspor ile 3 Mayıs'ta oynanan karşılaşmada, hakem Cüneyt Çakır'a hakaret eden Terim, üç maç soyunma odalarına ve yedek kulübelerine girme cezası almıştı. Bunun birini çeken Fatih hoca, daha sonra Tahkim Kurulu'na müracaat ederek, hatasını kabul etmiş, özür dileyerek cezanın ertelenmesini sağlamıştı.

Fatih Terim’in başını yakacak 42. madde şöyle:
 
MADDE 42 – KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI, HAKARET ve TEHDİT
(1) TFF veya mensuplarına, müsabaka görevlilerine, futbolculara, yöneticilere veya diğer ilgili kulüp ve kişilere, hakaret eden, söven, tehdit eden veya herhangi bir şekilde kişilik haklarına saldırıda bulunan;
(a) Futbolculara iki ila beş; fiillerin müsabaka görevlilerine yönelik olması halinde ise üç ila yedi müsabakadan men cezası alır.
 
 Ayrıca Terim’in ertelenen cezasını bozacak madde de şöyle:
 
MADDE 103 - YAPTIRIMIN ERTELENMESİ
(1) Aşağıda belirtilenler haricindeki disiplin yaptırımları ertelenebilir:
a) uyarı,
b) kınama,
c) hak mahrumiyeti
(2) Yaptırımın uygulanması en az bir yıl ve en fazla beş yıl süreyle ertelenebilir. İstisnai durumlarda bu sürenin uzatılması veya ilgili kişinin TFF yetki alanından çıkması halinde yaptırımın ertelenmesi mümkündür.
(3) Erteleme süresi içerisinde, ihlalin tekerrürü halinde, yetkili kurul, kural olarak, asıl yaptırımın uygulanmasına hükmeder. Bu yaptırıma ikinci ihlal için öngörülen yaptırım eklenir.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER