ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Şubat 2014 Pazar 15:00

İşte Sharapova'nın yeni mesleği

İşte Sharapovanın yeni mesleği

Henüz 26 yaşındaki oyuncu aktif spor yaşantısını bıraktığında ekranlara doğru yelken açabilir.


Belki daha çok erken ama tenis dünyasının ne önemli kadın oyuncularından biri olarak gösterilen Maria Sharapova, kariyerini noktaladıktan sonra televizyon dünyasına adımını atabilir. Hem de bu yolda önünde örnekleri de çok fazla: John McEnroe, Jim Courier, Mats Wilander, Andy Roddick…

Rus raket, kendi ülkesinde düzenlenen 22. Kış Olimpiyat Oyunları’nda NBC Kanalı ile çalışmış ve oldukça olumlu geri bildirimler almıştı. Masha için NBA yapımcısı Jim Bell “Performansı çok tatmin ediciydi. Maria’nın güvenlik ve homoseksüellik gibi zor konularda çekinmeden konuşabilmesi bile başlı başına bunun kanıtıydı” ifadelerini kullandı.

159 BİN DOLAR KAZANIYORLAR

26 yaşındaki yıldız oyuncu henüz emekliliği ve dolayısıyla da sonrasını düşünmemesine karşın kameraların önünde yer almak onun için iyi bir seçenek olarak duruyor. Kortlardan mikrofon başına geçen yıldızlardan biri olan McEnroe “Bundan 30 yıl önce biri bana sunuculuk yapacağımı söylese buna inanmazdım. Ama şimdi bakınca, sunuculuk yapmak, korttaki hikayeleri unutmadan korttan kopmak anlamına geliyor” ifadelerini kullandı. Tabii bir de işin maddi boyutu var. Eski tenis oyuncuları, turnuva başına 150 bin dolara kadar bir ücretle çalışıyorlar.

HENÜZ BIRAKMIYOR AMA…

Öte yandan eski yıldızlar, yayınlara büyük katkıda bulunabiliyorlar. Sunumları, daha fazla analiz daha fazla hikaye barındırıyor. Bu sebeple Maria Sharapova’yı da kariyerini bitirmeye karar verdiği anda bir televizyon kanalında sunuculuk yaparken görebilmek mümkün olabilir. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER