ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Kasım 2014 Salı 14:24

İşte Sabri Sarıoğlu’nun kadro dışı bırakılma sebebi

İşte Sabri Sarıoğlunun kadro dışı bırakılma sebebi

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, Sabri Sarıoğlu’nun dönemin teknik direktörü Roberto Mancini’nin raporu doğrultusunda uzun süre kadro dışı kaldığını söyledi.


Galatasaray İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, 360 TV’de yayınlanan bir programa katıldı. Sarı-kırmızılı takımda uzun süre kadro dışı kalan Sabri Sarıoğlu ile ilgili konuşan Yasaman, "Sabri, Mancini’nin raporuyla kadro dışı bırakıldı. Şu andaki durumumuzda Sabri ihtiyacımız olan futbolcudur. Kadroya çağırılmıştır. Zaten bir suç işlememişti ki affedilsin" dedi.

Yasaman, Galatasaray’da şu anda oynanan oyunun taraftarları tatmin etmediğini ifade ederek, oyun anlamında her geçen gün daha iyiye gittiklerini dile getirdi.

"KENETLENMEMİZ GEREK"

Yeni yönetim olarak ilk önce mali problemleri aşmaları gerektiğini vurgulayan Yasaman, "İkinci konu ise futbolcusunun da, idarecisinin de kenetlenip birlik olmasıdır. Riva’yı değerlendirmemiz lazım. Bu proje maddi olarak çok önemli bizim için" diye konuştu.

"PRANDELLI’YE GÜVENİYORUZ"

Yasaman, takıma şampiyonluk yaşattıktan sonra gönderilen Rumen teknik adam Mircea Lucescu’ya haksızlık yapıldığını belirterek, "Yönetimde hiçbir isim konuşulmadı. Ama Galatasaray camiasında bir Lucescu sevgisi vardır. Antrenörümüzle devam etme kararı aldık. Seneye ne olur bilinmez. Lucescu, Galatasaray için her zaman bir alternatif. Prandelli’nin 2016 Mayıs’a kadar sözleşmesi var. 1+1 değil 2 yıllık. Galatasaray Prandelli’yi yollamak isterse 2 milyon 450 bin Euro + 2 milyon 450 bin Euro ödemek zorundadır. Başka bir tazminat yoktur. Prandelli’ye güveniyoruz. Galatasaray çok iyi futbol oynamıyor ama Türkiye’nin de futbol kalitesini görüyoruz. Milli Takım da ortada, Fenerbahçe, Beşiktaş 10 maç oynasa 8 tanesini kötü oynuyor, Galatasaray da böyle" şeklinde konuştu.

Selçuk Şahin ve Burak Yılmaz’ın yüzde 50 kapasitede oynadıklarını söyleyen Galatasaray İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, Burak Yılmaz’ın tam performans sergilemesi durumunda çok faydalı olacağını ifade etti.

"TERİM’İN GİDİŞİNİ GAZETETELERDEN ÖĞRENDİK"

Yasaman, teknik direktör Fa

tih Terim’in Galatasaray’dan olaylı bir şekilde gönderilmesini de değerlendirerek, "Fatih Terim’in gittiğini biz de gazetelerden öğrendik. Galatasaray ile Fatih Terim arasında bir sıkıntı olmadı. Federasyonla daha iyi şartlarda bir anlaşma yaptı ve kendi gitti. Biz en kötü zamanda bile şampiyon olmuştuk. Mesela Lucescu zamanı. Sene sonunda 4. yıldızı alacağımıza inanıyoruz. Gönül ister ki ara transferde bir yıldız oyuncu daha alalım ama bu mali şartlarda zor. Ünal Aysal yönetiminin bir suistimalinin olduğunu düşünmüyorum. Ünal Aysal’ın dönme gibi ihtimali yok. Dönse bile şansı yok çünkü ’kaçtı’ diyorlar. Ama ben kaçtığına inanmıyorum" açıklamasında bulundu.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER