ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 11:25

İşte Drogba’nın gücü

İşte Drogbanın gücü

Çin hükümeti, Fildişi Sahili’ne yeni bir stadyum inşa etmeye başlarken, bu yatırımın geçen sene Uzakdoğu ülkesine giden Drogba’nın sayesinde gerçekleştiği ifade edildi.


Onur Dinçer/Skorer Özel

Galatasaray’ın Fildişi Sahilli futbolcusu Didier Drogba’nın ülkesinde yeni bir stadyum inşa edilmesine katkısı olduğu ortaya çıktı. Afrika’da bugüne kadar birçok hayır işine imza atan 35 yaşındaki oyuncunun bu kez kendisi yapmasa da, sadece geçtiğimiz sezon Çin’e gitmekle modern bir olimpiyat stadının inşasına ön ayak olduğu öne sürüldü. 
Çin basınında yer alan haberlere göre Fildişi Sahili ile Çin hükümetleri arasında Afrika ülkesine bir stat inşası için anlaşma yapıldı. Drogba’nın doğduğu kent olan Abidjan’a yapılacak olan stadın inşaatının başlamak üzere olduğu bildirildi. Geçtiğimiz yıl Çin’in Shanghai Shenhua takımına transfer olan yıldız futbolcunun bu transferinin stadın Fildişi Sahili’ne yapılmasını sağlayan neden olduğu belirtilirken, “Drogba Çin’e gelerek sadece bu ülkedeki futbolun seviyesinin yükselmesine katkı yapmakla kalmadı; aynı zamanda kendi ülkesindeki futbolun gelişimine de katkıda bulundu” ifadeleri kullanıldı. Çin’in, Fildişi Sahili’ne stat yapmak için anlaşmaya varmasının Drogba’nın Uzakdoğu ülkesine gittiği dönem ile aynı tarihlere denk gelmesi , oyuncunun da bu dev yatırımda katkısı olduğu şeklinde yorumlandı.   
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER