ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 11:57

İşte Dilmen'e göre Milli takımın zaafı

İşte Dilmene göre Milli takımın zaafı

Bu akşam oynanacak Macaristan-Türkiye maçı öncesi Rıdvan Dilmen'den açıklama geldi.


Rıdvan Dilmen, Dünya Kupası elemelerinde bugün Macaristan ile karşılaşacak olan A Milli Futbol takımımızın performansını değerlendirdi.

"PRESİ GÖRÜNCE TOPU KAPTIRIYORUZ"

Kritik maç öncesi savunmadaki hatalara değinen Dilmen'e göre, milli takımın en büyük zaafı "presi görür görmez topu kaptırmak".

"TOPU KAPTIRINCA MÜCADELE VERİYORUZ AMA.."

Rakiplerin kazandığı hemen her pozisyonu millilerin yaptığı bireysel hatalara bağlayan Dilmen, "Rahat davranıyoruz ancak topu kaptırınca hemen bir mücadele hırsı ile tekrar kazanıyoruz. Rakipler bu konuda akıllı davranınca da golü yiyoruz" diyor.

İşte Rıdvan Dilmen'in Macaristan maçı öncesi milli takımla ilgili tespitleri;

"MACARLAR DA BUNU GÖRÜYORDUR"

"Eminim ki Macarlar da bunu görüyordur. Birçok maçta birçok pozisyonu izledim. Millilerimiz rahat davrandıkları için küçük bir pres karşısında bile topu kaptırıyor ve hemen kalemizde bir pozisyon yakalanıyor. Ancak dikkat çekici olan şu ki, rakiplere gol attırmamak için inanılmaz bir mücadele veriyoruz. Mesela oyuncularımız sakatlanma pahasına da olsa topa müdahale ediyor. Fakat az sonra bir bakıyorsunuz, tekrar eski rahatlığa dönüyoruz. Sonra yine pres yiyip yine pozisyon verince yine mücadele etmek zorunda kalıyoruz. İşte millilerimizin en büyük zaafı budur ve Macarlar bunun farkında."

MAÇ KADIKÖY'DE

A Milli Futbol Takımı, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu'ndaki 6. maçında bugün İstanbul'da Macaristan ile karşılaşacak. Maç, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda saat 20.30'da başlayacak.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER