ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 09:35

İşte Aysal'ın Drogba planı

İşte Aysalın Drogba planı

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Drogba'ya yeni sözleşme önermeye hazırlanıyor. Aysal, Fildişili yıldızın reddedemeyeceği bir teklif yapacak. İşte detaylar...


Geldiği günden bu yana Galatasaraylıların gönlünde taht kuran Didier Drogba'nın sözleşmesi sezon sonunda bitecek. Geçen ay çıkan haberlerde Didier Drogba'nın kendisine önerilen 'Takımın sportif direktörü ol' isteğine olumsuz yanıt verdiği iddia edilmişti. Ancak Galatasaray Başkanı Ünal Aysal önümüzdeki dönemde Fildişi Sahilli yıldıza yeni bir sözleşme önerecek.

Kulübe yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre Aysal, "Eğer Didier geleceğine futbolcu olarak devam etmek istiyor ve yöneticilik kısmına geçmek istemiyorsa biz de ona yeni bir teklif sunarız" dedi.

Aysal'ın aynı zamanda yakın çevresine, "Galatasaray'da çok iyi günler geçirdiğini söyledim. Ona reddemeyeceği bir teklif sunacağım" dediği de konuşuluyor.

Peki teklifin detayları neler?
Drogba'ya Ünal Aysal'ın iki yıllık daha sözleşme önereceği, ilk yıl için 3.5 milyon Euro, ikinci yıl içinse 3 milyon Euro garanti para ödeyeceği iddia ediliyor.Eğer Galatasaray Drogba ile Şampiyonlar Ligi ya da Avrupa Ligi'ni kazanırsa çok iyi bir prim ödeyecek. Prim içinse 500 bin ilâ 1 milyon Euro arasında bir meblağ düşünülüyor.

(Eurosport)
 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER