ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 21:14

İstanbul 2020 Komitesi, Londra’da adaylık konusunda basına bilgi verdi

İstanbul 2020 Komitesi, Londrada adaylık konusunda basına bilgi verdi


İstanbul 2020 Komitesi Başkanı Hasan Arat ve İstanbul 2020 Spor Direktörü Alp Berker, İngiltere'nin başkenti Londra'da İstanbul'un 2020 Olimpiyat Oyunları'na adaylığıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Arat ve Berker, yaptıkları sunumlarla İstanbul'un olimpiyatlara uygun olması konusunda bilgi verdi. 2012 yılında Londra'da düzenlenen olimpiyatların Türkiye'ye ilham verdiğine değinen İstanbul 2020 Komitesi Başkanı Arat, böyle bir organizasyona İstanbul'da da ev sahipliği yapmak istediklerini vurguladı.

Olimpiyatlar için İstanbul'un diğer aday şehirlerden üstünlüklerinden bahseden Arat, İstanbul'ın hem Avrupa, hem de Anadolu yakasının olimpiyatlara hazırlık için yeşil ışık beklediğini söyledi.

Toplantıda İstanbul'un ulaşımı, konaklaması ve engelli vatandaşlar için sunduğu kolaylıkları ile her açından 2020 Olimpiyat Oyunları için iyi bir aday olduğu kaydedildi.

İstanbul 2020 Spor Direktörü Alp Berker ise olimpiyatlara gerekli yapıların inşaatı için TOKİ'nin yeterli tecrübe ve kapasiteye sahip olduğunu söyledi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER