ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2014 Perşembe 13:44

İsrailli futbolcular Gazze protestocularına saldırdı

İsrailli futbolcular Gazze protestocularına saldırdı

İsrail 1. Lig takımlarından Maccabi Hayfa takımı futbolcuları, Avusturya’da oynadığı hazırlık maçında Gazze’ye saldırılarını protesto etmek isteyen göstericilere saldırdı.


İsrail 1. Lig takımlarından Maccabi Hayfa takımı futbolcuları Fransız temsilcisi Lille ile Avusturya’da oynadığı hazırlık maçında İsrail’in Gazze’ye saldırılarını protesto için ellerinde Filistin bayraklarıyla sahaya giren göstericilere saldırdı.

Avusturya’nın Salzburg kenti yakınlarındaki Bischofshofen’de yeni sezon hazırlıklarını sürdüren İsrail’in Maccabi Hayfa takımı, Fransa’nın FC Lille takımı ile hazırlık maçı oynadı. Lille’nin 2-0 önde götürdüğü maçın 86. dakikasında İsrail’in Gazze saldırılarını protesto için ellerinde Filistin bayraklarıyla göstericiler sahaya girdi. Göstericilerin sahanın ortasından Filistin bayraklarıyla geçtiği sırada İsrailli futbolcuların saldırısına uğradı. Göstericilerin de İsrailli futbolculara karşılık vermesiyle sahada arbede yaşandı. Maccabi Hayfa teknik direktörü Aleksandar Stanojevic bir göstericiyi yumrukladığını söyledi. Maç 86. dakikada sahaya giren göstericiler nedeniyle dururken, olayların yatışmasının ardından oyuncular soyunma odasına çekildi ve maç yarıda kaldı.

Olaylar yatıştıktan sonra bazı İsrailli futbolcuların tribüne el işareti yaparak, “Gel, gel” dedikleri görüldü. İsrail medyası da sahaya giren göstericilerin Avusturya’da yaşayan Türk kökenli göçmenler olduğunu iddia etti.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER