ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Kasım 2012 Çarşamba 17:56

İsrail futbola da ara verdi


UEFA, Avrupa Ligi (I) Grubu'nda yarın oynanması gereken Hapoel Kiryat-Athletic Bilbao maçının, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının ardından ertelendiğini açıkladı.
    
UEFA, internet sitesinden, Avrupa Ligi (I) Grubu'nda İsrail temsilcisi Hapoel Kiryat ile İspanyol temsilcisi Athletic Bilbao arasında Haifa'daki Kiryat Eliezer Stadı'nda yarın oynanması gereken maçın, saldırılar nedeniyle risk teşkil edebileceği gerekçesiyle ertelendiğini duyurdu.
    
Athletic Bilbao da resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla, UEFA'nın kararıyla maçın ertelendiğini duyurdu. Tel Aviv'e gitmekten son anda vazgeçen Athletic Bilbao kafilesinin başında bulunan kulüp başkanı Josu Urrutia, gazetecilere yaptığı değerlendirmede ''Tel Aviv'de meydana gelen saldırıyı, uçağa binmeden az önce hava alanında öğrendik. Hemen UEFA ile temasa geçerek, maçın ertelenmesi için ısrarcı olduk. UEFA, güvenliğimizin garanti edilmesinin belki de zor olacağını söyledi. Biz, kısa zamanda ateşkes bekliyorduk ama şu anda hiç kimse güvenliğimizi garanti etmiyor'' diye konuştu.
    
İsrail ve Filistin arasında çıkan olayların ardından, son bir haftadır UEFA ve Tel Aviv'deki İspanya Büyükelçiliği ile temas içinde olduklarını anlatan Urrutia, bugünkü saldırıya kadar hep güvenliklerini garanti eden açıklamalar aldıklarını ancak Tel Aviv'de otobüste meydana gelen patlamadan sonra kimsenin güvenlik garantisi veremediğini söyledi.
    
     

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER