ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mayıs 2014 Perşembe 15:10

İspanya'nın devleri Soma'yı anacak!

İspanyanın devleri Somayı anacak!

RFEF'in izin vermesi durumunda, La Liga'da şampiyonun belirleneceği Barcelona-Atletico Madrid karşılaşmasında, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden işçiler anılacak.


İspanya 1. Futbol Ligi'nde (La Liga) şampiyonun belirleneceği Barcelona-Atletico Madrid maçında, İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) izin vermesi halinde, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden işçiler anılacak.

Atletico Madrid Kulübü, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatlarını kaybeden işçilerinin anılması için RFEF'e başvurdu.

Atletico Madrid'in, Barcelona maçında siyah bant takılması, madencileri anan bir pankartın açılması ya da Soma'ya atıf yapan tişörtler giyilmesi gibi olasılıklar üzerinde durduğu öğrenildi.

RFEF'nin vereceği izine göre hareket edeceklerini söyleyen Atletico Madrid Kulübü yetkilileri, takımlarında oynayan milli futbolu Arda Turan'ın Barcelona maçına her durumda siyah bant takarak çıkacağını ifade etti.

La Liga'da şampiyonluğun belirleneceği maç, Nou Camp Stadı'nda 17 Mayıs Cumartesi günü TSİ 19.00'da başlayacak.

SAYGI DURUŞU

Azerbaycan'da da hafta sonu yapılacak tüm lig maçları öncesinde Soma'da yaşanan maden kazasında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunulacak.

Azerbaycan Profesyonel Futbol Ligi Basın Sözcüsü Aslan Şahgeldiyev, yaptığı açıklamada, önümüzdeki hafta sonu oynanacak Topaz Premier Ligi maçları öncesinde Soma'da hayatını kaybeden madencilerin anısına bir dakikalık saygı duruşu yapılacağını bildirdi.  

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER