ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 15:22

İspanya'da en sevilen ve nefret edilen takımlar!

İspanyada en sevilen ve nefret edilen takımlar!

AS Gazetesi'nin düzenlediği ankete göre İspanya'da en sevilen ve en sevilmeyen takımlar belli oldu.


İspanya'nın ünlü spor gazetesi AS, ülke genelinde bir anket yaptı. Bu anketin öne çıkan sonucuna göre en sevilen takım Barcelona olurken en sevilmeyen takım ise Real Madrid seçildi.

Anketi yapan Ikerfel pazarlama şirketi insanlara tarafsız bir şekilde en sevdiği üç takımı ve en sevmediği üç takımı listeye yazmalarını istedi. Ankete katılanların \%41'i en sevdiği takımların arasına Barcelona'yı yazarken, Real Madrid'i yazanlar ise \%34'te kaldı.

Bu iki dev takımın ardından da katılanların \%21'inin oy verdiği Atletico Madrid. milli futbolcu Arda Turan'ın oynadığı ekibin ardından da Athletic Bilbao, Real Betis ve Valencia gelmekte.

En sevilmeyen takımlar listesinde ise Mesut Özil'in formasını giydiği Real Madrid başı çekiyor. Katılımcıların \%55'inin "en antipatik" takım oyunu verdiği eflatun beyazlıların ardından \%40 oy ile Katalan ekibi Barcelona geliyor.

Madrid ve Barça'nın ardından en sevilmeyen takımlar listesinde üçüncü sırayı \%27 oy ile Athletic Bilbao aldı. Bilbao'yu da Sevilla takip etmekte.

Eurosport 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER