ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 14:06

"İsmail Köybaşı basketbol bile oynuyordu"


Beşiktaş Kulübü doktoru İsmail Başöz, sakatlığı nedeniyle sezonu kapatan İsmail Köybaşı'nın çalışmalara erken döndüğü yönündeki eleştirilere karşı çıkarak, "O kadar iyi durumdaydıki basketbol bile oynuyordu." diye konuştu.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde takımın antrenmanı sırasında basın mensuplarının bu konudaki sorularını yanıtlayan Başöz, İsmail'in iyi çalıştığını belirterek, ''İsmail Köybaşı meslek hayatımda gördüğüm en çalışkan oyuncu. Önce hastanede 3-4 ay programını uyguladı. Neredeyse biz kendisini frenliyorduk. Yapılması gereken bütün çalışmalarını tespit edilen program dahilinde yapıyordu.'' dedi.

İsmail Başöz, genç oyuncunun dünkü sakatlığının tamamen talihsizlik olduğunu vurgulayarak, ''İsmail'in bir pozisyonda, ters basmaktan dolayı dizinde burkulma oldu. MR'da kemiğinde ağır travmalar tespit ettik. Kuvvet testleri pekçok sporcudan iyi çıktı. Denge çalışmaları üzerinde fazlasıyla durmuştuk. Rehabilitasyon süreci 5 ay 20 gün sürdü. Bu tür sakatlıklarda tedavi süreci dünyada 5 ile 7 ay arasındadır. Yapabileceğimiz her şeyi yaptık. Bacağı çok hazırdı. Kas kuvveti iyiydi. Basketbol oyunları bile yaptık. Ama malesef bu başımıza geldi." dedi.

Başöz, erken dönüp dönmediği sorusunu ise ''Hayır erken değildi'' diye yanıtladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER