ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Aralık 2012 Pazartesi 13:10

İşitme engellilerden gösteri maçı


    Türk Telekom Basketbol Takımı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında bazı oyuncularının katılımıyla gösteri maçı yaptı.
     Takımın Slovenyalı işitme engelli oyuncusu Miha Zupan ile Ankara İşitme Engelliler Spor Kulübü oyuncuları gösteri maçında bir araya geldi.
     Türk Telekom Genel Müdürlüğü tesislerindeki basketbol salonunda yapılan gösteri maçına Türk Telekom'dan Zupan'ın yanı sıra oyunculardan Can Uğur Öğüt ile Baki Görür de katıldı.
     Ankara İşitme Engelliler Spor Kulübü oyuncuları Miha Zupan'a büyük ilgi gösterirken, Türk Telekom'un yaptığı organizasyondan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, kulüp yönetimine teşekkür ettiler.
     Slovenya Milli Takımı oyuncularından 1982 doğumlu 2.05 metre boyundaki Zupan ise doğuştan işitme engelli olduğunu, ancak bunun hiçbir zaman kendisine engel olmadığını söyledi.
     Spora başladığından beri hep işiten insanlarla maç yaptığını ve kendini geliştirdiğini ifade eden Miha Zupan, ''İşitme ya da fiziksel fark etmez, engeli olan tüm arkadaşlarıma tavsiyem, engellerinin kendilerini eve kapatmasına izin vermesinler. Ne kadar aktif ve sosyal olurlarsa engelleri o kadar kolay aşarlar'' dedi.
     10'ar dakikalık iki periyot üzerinden yapılan maç 24-24 berabere tamamlandı.
    
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER