ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Eylül 2013 Çarşamba 17:04

İşitme Engelliler Futbol Ligi fikstürü çekildi.


Türkiye İşitme Engelliler 1. Futbol Ligi 2013-2014 sezonu fikstür çekimi Ankara’da gerçekleştirildi.

TFF ve Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye İşitme Engelliler 1. Futbol Ligi fikstürü çekildi. Kura çekimine, Türkiye Futbol Federasyonu Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, İşitme Engelliler Federasyonu başkanı Osman Aslan, İşitme Engelliler Futbol Genel Koordinatörü Teknik Direktör Ali Meral, Lig Yürütme Kurulu Başkanı Caner Erdinç ve lige katılan tüm takımların temsilcileri katıldı.

Fikstür çekimi öncesi yapılan konuşmalarda ilk olarak kürsüye çıkan İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Osman Aslan, işitme engelliler futbolunu ayağa kaldırmaları gerektiğini, bu konuda kendilerine destek veren TFF’ye teşekkür ettiğini söyledi. Türkiye Futbol Federasyonu Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy ise "Sizler sesi olmadan çığlık atarak, Türkiye'ye ve Dünya'ya mesaj veriyorsunuz. Camianıza çok uzak bir insan değilim. TFF olarak 4 engelli federasyona destek oluyoruz. Sizlere verilen desteklerin yanında kaynak üretmek lazım. Finansal desteklerin yanında, pazarlama, kaynak, projeleri ve basını iyi kullanmak lazım." dedi.

Yapılan konuşmaların ardından alfabetik sıra ile takım temsilcileri kura çekimini gerçekleştirdi. 40 takımın yer aldığı 4 ayrı grupta mücadelenin yaşanacağı 1. Lig 27 Ekim'de başlayacak ve ligin ilk yarısı 29 Aralık tarihinde tamamlanacak. 26 Ocak 2014 tarihinde ikinci yarısı başlayacak lig 28 Mart 2014 tarihinde sona erecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER