ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 11:36

Irak Milli Takımı hedefi büyüttü

Irak Milli Takımı hedefi büyüttü

Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenecek 2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na hazırlanan Irak U20 Milli Takımı Antalya'da çalışmalarını sürdürüyor


Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenecek 2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na hazırlanan Irak U20 Milli Takımı Teknik Direktörü Hakim Şakir, ''Bir sürpriz yaparak, finale çıkmayı amaçlıyoruz'' dedi. 
 
Zeytinköy Doğuyaka Tesisleri'nde Irak U20 Milli Takımı Teknik Direktörü Hakim Şakir yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcular, çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. 
 
Teknik direktör Şakir, antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, 2001 yılından bu yana ilk kez FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na katılma hakkı kazandıkları için mutlu olduğunu belirterek, Arap futbolunun bir elçisi olarak, bu yükselen grafiklerini devam ettirmek istediklerini söyledi. 
 
Şakir, 2004 yılında Atina Olimpiyatları'nda yarı final, 2007 Asya Kupası'nda ise şampiyonluğa ulaşma başarısı gösteren oyuncuları izleyen çocukların, aynı başarıyı FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda göstereceğine inandığını kaydetti. 
 
Avustralya, Güney Kore ve Özbekistan milli takımlarıyla Asya 19 Yaş Altı Şampiyonası'nda yarı finale kalarak, FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na katılmaya hak kazandıklarını anımsatan Şakir, ''Bunun için çok çalıştık, oyuncularım daha iyi şeyler yapabilecek kapasiteye sahip. Futbol zekaları, fiziki durumları ve psikolojileri şuan çok iyi durumda'' dedi. 
 
Irak, finale çıkmayı amaçlıyor 
 
Takımındaki tüm oyuncuların dünyanın dikkatini çekecek potansiyele sahip olduğunu anlatan Şakir, şampiyonaya önem verdiklerini vurguladı. Şakir şöyle konuştu: 
 
"Antalya'nın havası futbol oynamak için çok müsait. Bunu erkenden gelip, kampa girerek değerlendirmek istedik. Grubumuzda bulunan İngiltere, Şili, Mısır gibi takımların gücünü biliyoruz. Ancak bizde iyi bir takımız, yeter ki istediğimiz oyunu maç günü sahaya yansıtabilelim.'' 
 
Irak U20 Milli Takımı, bugün saat 18.00'de Uruguay ile hazırlık maçı yapacak. Uruguay, F Grubunda Yeni Zelanda, Özbekistan ve Hırvatistan ile aynı grupta mücadele edecek. 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER