ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mart 2013 Pazartesi 19:34

IOC Komisyonu İnönü Stadı'nı gezdi


Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, İstanbul'un düzenlemeye aday olduğu 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Değerlendirme Komisyonu'nun İstanbul'da yaptığı incelemeler kapsamında yerli ve yabancı basın mensupları, BJK İnönü Stadı'nı gezdi.

Gazetecileri müze kapısında Başkan Fikret Orman'ın yanı sıra siyah-beyazlı kulübün yönetim kurulu üyeleri, Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, Senegalli futbolcu Mamadou Niang, çeşitli branşlarda forma giyen sporcular ile şube idarecileri karşıladı.

Fikret Orman, Beşiktaş Kulübü'nün IOC heyeti karşısında en üst seviyede temsil edildiğini belirterek, ''Bugün hem yönetim kurulumuz hem de takımlarımızın hocaları Samet Aybaba ve Erman Kunter, bize eşlik etti. Voleybol ve hentbol takımımızla tüm birimlerimiz buradaydı. Olimpiyatlar hem ülkemiz hem de kulübümüz için çok önemli. Bundan dolayı tüm desteğimizi vermeye çalışıyoruz. Heyete stadımızı gösterdik. Yeni yapacağımız stattan da bahsettik. Güzel bir görüşme oldu. İnşallah ülkemiz 2020 Olimpiyat Oyunları'nı düzenleme şansına sahip olur." dedi.

AYBABA: OLİMPİYATI GÖNÜLDEN İSTİYORUZ

IOC Değerlendirme Komisyonu üyeleriyle sıcak bir ortamda görüştüklerini vurgulayan Samet Aybaba ise ''Türkiye'ye böyle bir organizasyon yakışır. Biz de olimpiyat oyunlarını gönülden ülkemizde olmasını istiyoruz. Yenilenmiş stadımızın da böyle bir şeyin içinde olması bizi mutlu ediyor.'' ifadelerini kullandı.

Senegalli futbolcu Niang da olimpiyat oyunlarının önemine dikkati çekerek ''Ben de İstanbul'u ve Türkiye'yi desteklemek için buradayım.'' dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER