ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 17:29

İnönü'deki yıkım çalışmaları durdu

İnönüdeki yıkım çalışmaları durdu

Koruma Kurulu, İnönü Stadı'ndaki yıkım çalışmalarını tedbiren durdurdu.


3 nolu Anıtlar kurulu başkanı Cafer Bozkurt, basında çıkan "Kurul'un İnönü'de yıkımı durdurduğu" yönünde haberlerin ardından medyakartali.com'a açıklamalarda bulundu.

Bozkurt, yaptığı açıklamada;

" Beşiktaş şu ana kadar her şeyi regal yaptı. Küçük aksaklıklar olabilir. Bunu da küçük bir kaza olarak görelim. Beşiktaş’ın stadını da projesini de beğendik, bu sebeple onayladık. Yarın sabah saatlerinde yerinde stadı görüp, gezeceğiz ve kurulu toplayacağız. Beşiktaş oraya stadını yapacaktır. Çok endişe edecek bir şey yok. Normal prosedürler de yürümeli. Yarın İnönü’yü inceledikten ve kurul toplantısı yaptıktan sonra kamuoyu ile paylaşırız. " şeklinde konuştu.

ORMAN: "KONSER SONRASI DEVAM EDECEK"

Konuyla ilgili Sporx'e açıklamada bulunan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yıkım işleminin durmasının da bir durdurma olduğu iddia edilmesine tepki göstererek "Konser için iki günlüğüne ortalık toz duman olmasın diye durdurduk. Konser sonrası devam edecek" dedi. Orman, Beşiktaş Kulübü 'tarihi eser çıktı' iddialarından sonra bizzat kendisinin makamlara başvurarak yetkili kişileri davet ettiğini ve inceleme yapıldığını, herhangi bir şeye rastlanılmadığını söyledi. 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER