ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 12:16

İngiltere'ye yenilen milliler madalya şansını kaybetti


Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Ali Duran Karakaya, Türkiye’de ilk kez düzenlenen dünya şampiyonasında madalya şansını kaçırdıkları için üzgün olduklarını söyledi.

Dünya Gençler Şampiyonası’na iyi başladıklarını ve 4 günde 4 galibiyet aldıklarını hatırlatan Karakaya, daha sonra İsveç’e ardından da İngiltere’ye yenilerek hedeflerinden uzaklaştıklarını, bunun üzüntüsü içinde olduklarını belirtti. Almanya dışında tüm ülkelerin yenilgilerinin bulunduğuna dikkati çeken Karakaya, şöyle devam etti: “Milli takımımız değişik kamplarla ve özel maçlarla çok iyi hazırlanmıştı. Yaptığımız 4 maçı da kazanarak gücümüzü kanıtladık. Ancak, son 2 günde tüm sporcular istenilen performansı sergileyemedi. Önce İsveç’e, ardından da İngiltere’ye yenildik. Böylece, ülkemizde ilk kez yapılan Dünya Şampiyonası’nda madalya fırsatını kaçırdık. 2 yenilgi şampiyonluk hedefimizden sapmalara neden oldu. Yola çıkarken, hedefimiz farklıydı. Şansızlık ve talihsizlik de yaşadık. Hayli üzüntülüyüz.”

Yenilgiden sonra tüm sporcuların birbirlerine sarılarak gözyaşlarını tutamadığını ifade eden Karakaya, “2 yenilgide de sporcularımız ve teknik heyet hiçbir çirkinliğe başvurmadı. Zaten buna izin de vermeyiz. Aksi halde herkesin övgüyle söz ettiği organizasyona gölge düşürürdük. Centilmenliği asla elden bırakmayacağız.” dedi.

Karakaya, Başta Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin önemli destekleriyle, yabancı ülke sporcularının, yönetici ve medya mensuplarının her türlü ihtiyaçlarının giderildiğini, ülkelerine iyi izlenimlerle gitmeleri için çaba gösterdiklerini de sözlerine ekledi.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER