ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 12:04

İngiltere, final için İstanbul'u favori görüyor

İngiltere, final için İstanbulu favori görüyor

İngiltere Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Horne: "(2020 Avrupa Futbol Şampiyonası) Türkiye'ye karşı bir sempati var ve Türkiye yarı final ve final için favori gibi hissediliyor"


İngiltere Futbol Federasyonu, 2020 Avrupa Futbol  Şampiyonası'nda yarı final ve final maçlarının evsahipliği için İstanbul'u favori  olarak görüyor. 
 
Federasyon genel sekreteri Alex Horne, düzenlediği basın  toplantısında, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'yla ilgili bir soru üzerine, "Bazı  duyumlar aldık. Türkiye'ye karşı bir sempati var ve Türkiye yarı final ve final  için favori gibi hissediliyor" dedi. 
 
Başkent Londra'nın hem grup maçlarına hem de yarı final ve final  maçlarına aday olduğunu belirten Horne, hangisini kazanırlarsa kazansınlar  İngiltere'ye çok büyük katkısı olacağını kaydetti. 
 
İngiltere 1996 yılındaki Avrupa Futbol Şampiyonası'na evsahipliği  yapmıştı. 2000 yılında Hollanda ve Belçika'nın ortaklığında yapılan  organizasyonda ilk kez şampiyonayı iki ülke düzenlemişti. 
 
2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (Euro 2020) için 32 ülke yarışacak. 13  ülkenin evsahipliği yapmasına karar verilen şampiyonada, 12 ülke, üç "grup maçı"  bir de son 16 ya da çeyrek final maçı olmak üzere bir "eleme usulü maça"  (standart paket) ev sahipliği yaparken, bir ülkede de yarı finaller ve final maçı  oynanacak. 
 
Euro 2020'ye evsahipliği yapacak ülkeler, 25 Eylül 2014'te  açıklanacak. 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER