ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Aralık 2016 Perşembe 12:53

İngiliz futbolunda cinsel istismar skandalı büyüyor

İngiliz futbolunda cinsel istismar skandalı büyüyor

20'den fazla polis ekibinin soruşturma yürüttüğü skandalla ilgili şu ana kadar gelen ihbar sayısı bin 700'ü geçti.


İngiliz futbolunda küçük yaştaki futbolculara yönelik cinsel istismar soruşturmasında ihbar sayısı bin 700'ü aştı.

Çocuklara İşkenceyi Önleme Derneği (NSPCC) tarafından yapılan açıklamada, İngiltere'de son dönemde büyük yankı uyandıran skandal üzerine yürütülen soruşturma kapsamında, ihbar sayısının bin 700'ü geçtiği belirtildi.

Çocukları korumak için 1884 yılında başkent Londra'da kurulan NSPCC'nin yanı sıra ülke çapında 20'den fazla polis ekibi de soruşturmaları yürütüyor.

Bury ve Sheffield United'ın eski futbolcusu 43 yaşındaki Andy Woodward'ın, futbola başladığı dönemde teknik direktör Barry Bennell'ın cinsel istismarlarına maruz kaldığını açıklamasıyla başlayan İngiliz futbolundaki cinsel istismar tartışmaları, 20'den fazla futbolcudan gelen yeni itiraflarla büyümüştü.

İngiltere Premier Lig'den amatör takımlara kadar uzanan ve 98 kulübün adının geçtiği soruşturmada 83 kişi gözaltına alınmıştı.

FIFA Başkanı Gianni Infantino, küçük yaştaki futbolculara yönelik cinsel istismar skandalında suçlu olanlara en sert şekilde ceza verilmesi gerektiğini ifade etmiş, İngiltere Futbol Federasyonu Başkanı Greg Clarke ise söz konusu iddiaların ülke futbol tarihindeki en büyük krizlerden biri olduğunu söylemişti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER