ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 17:30

İngiliz efsanesi Gazza zor durumda

İngiliz efsanesi Gazza zor durumda

İngilizler'in eski milli yıldızı Paul Gascoigne alkol bağımlılığından kurtulmak için, Birleşik Devletler'de bir rehabilitasyon merkezine yattı.


Bir dönemin ünlü futbolcularının başında geliyordu Paul Gascoigne. Ancak ışıltılı başlayan kariyeri alkol bağımlılığının da etkisiyle saha içi ve dışı olaylarla lekelendi. Emekli olduktan sonra Gascoigne'in alkol bağımlılığı daha da arttı.

45 yaşındaki eski futbolcu hakkında en ciddi uyarı menajeri Terry Baker'dan geldi. Baker, bir dönem intihar girişiminde bulunduğu itiraf eden eski milli futbolcunun yaşamının tehlikede olduğu uyarısında bulundu. İngiltere profesyonel futbolcular derneği başkanı Gordon Taylor da yeniden içmeye başlayan Gascoigne'e, 24 saat göz kulak olunması gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine Gascoigne, yeni bir hayata başlamak için bir kez daha şansını denemeye karar verdi. Eski futbolcu Birleşik Devletler'de bir rehabilitasyon merkezine yattı. Gascoigne'in bağlı olduğu menajerlik şirketinden yapılan açıklamada, "Paul, kendisine gösterilen ilgiden ve cömert yardım tekliflerinden çok etkilendi. Kendisinin sadece alkol değil; ciddi psikolojik sorunları da var ve bunları çözmeye kararlı" denildi.

(Ntvspor)

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER