ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 16:06

İlhan Uslu: "Avrupa hedefine ulaşacağız"

İlhan Uslu: "Avrupa hedefine ulaşacağız"


Bursaspor Genel Sekreteri İlhan Uslu, bu sezon Avrupa hedefine ulaşacaklarını söyledi.

İlhan Uslu, Özlüce Tesisleri’nde antrenman öncesi saha kenarında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Ligde hafta sonu oynayacakları Kasımpaşaspor’un iyi bir takım olduğunu belirten Uslu, "Futbol kalitesi maçtan maça değişiyor. Ama futbolcularımız ve teknik heyetimiz bu maçın önemini biliyor. Kazanan biz olacağız ve Avrupa hedefine ulaşacağız.” dedi.

“HAKEMİ DE YENECEKSİN”

Bir gazetecinin, "Hakem kararları maçı etkiler mi? Bundan çekiniyor musunuz?" sorusuna Uslu, şu cevabı verdi: “Sen Bursaspor’sun. Hakemi de yeneceksin. 1 atacaklarsa 2 atacaksın. Bu anlayışı yerleştirebiliyorsak hakemler bizi etkilemez. Şanssızlıklar olabilir, ama biz iyi oynadıktan sonra hakemi de yeneriz diyemiyorum. Onların art niyetli olduklarına da inanmak istemiyorum. Bizim söylediğimiz yapılan hatalarla alakalı, art niyetle alakalı değil. Olmamasını diliyoruz.”

“50.YIL PROJELERİNE BAŞLADIK”

50’inci yıl projeleriyle ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade eden Uslu, şu bilgileri verdi: “50’inci yıl projelerine başladık. Geçtiğimiz hafta köy okulu ziyareti oldu. Bu hafta da bir okula gitmeyi düşünüyoruz. Nisan ayı içinde Bursaspor fotoğraf sergimizi gerçekleştireceğiz. Mayıs ayında timsah yürüyüşü ile ilgili çalışmamız olacak ve şampiyonluk etkinlikleri olacak. Haziran’da da konser ve ay sonunda da bir balo düşünüyoruz. Değişik etkinlikler olacak. Bunları tüm yıla yayıyoruz. Yoğun bir yıl yaşacağız.”

"BATALLA’DA GELDİĞİNDE YILDIZ DEĞİLDİ"

Yeni sezonda yıldız transfer olup olmayacağı yönündeki soruya ise Uslu, şu karşılığı verdi: “Yıldızdan yıldıza fark var. Yıldız olabilecek transfer önemli. Bu altyapıdan da dışarıdan da olabilir. Batalla bize geldiğinde yıldız değildi. Böyle bir transfer olduktan sonra yapılır. Alt yapının çok iyi araştırılması lazım. A2 ye gelene kadar çok iyi futbolcular var A takıma adapte edemiyorduk. İnşallah bu yıl bunları da başarırız. Kanatlarda sıkıntı var. Bunları alt yapıdan çözersek uzun süre Bursaspor’un sıkıntısı olmaz.”

"BURSASPOR’U ENGELLEMEK İSTİYORLAR"

Reklam konusunda bazı sıkıntıların yaşandığına dikkat çeken Uslu, şunları kaydetti: “Belli aşamaya geliyor. Sonra nedense üst düzey yönetimden onay çıkmıyor. Bu yöneticilerin tamamı İstanbul takımlarını tutuyorlar. Şahsi kanaatim Bursaspor bu şekilde engellenmek isteniyor. Taraftarların kulübe destek olan firmalara sempatisi oluyor. Bunu da akıllı olan kullanıyor. Bursaspor artık Türkiye’yi aşan dünya markası. Bursaspor’a ne kadar değer verdiklerini görüyoruz. Maalesef global şirket olduklarını iddia eden Bursa firmaları bunları görmüyorlar. Görürlerse kazanacaklar. Diğer firmalara da çok teşekkür ediyorum.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER