ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 20:33

İlhan Cavcav'dan açıklamalar

İlhan Cavcavdan açıklamalar


Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan Cavcav, Spor Toto  Süper Lig'in 5. haftasında çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalan  Beşiktaş-Galatasaray maçına ilişkin, "Basından okuduğum kadarıyla maçtan sonra  gözaltına alınan 69 kişi serbest bırakıldı. Bu olayları yapanlar serbest  bırakılacaktı da kanun niye çıktı" dedi. 
 
Cavcav, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuk yaştan bu yana futbol  müsabakalarını izlediğini belirterek, geçmiş dönemlerde Beşiktaşlı, Fenerbahçeli  ve  Galatasaraylı taraftarların yan yana tribünde yer aldığını hatırlattı. 
 
''Geçmişte sadece ufak tefek olaylar yaşanır, en kötü tezahürat ise  'yuh' olurdu" diyen Cavcav,  şöyle devam etti: 
 
"Başta sporu çok seven bir Başbakanımız var. Başbakanımız 2020  Olimpiyatları'nı ülkemize getimek için Arjantin'e kadar gitti. Tüm ülke  menfaatleri için yapılan bu tür uğraşlara rağmen kendini bilmez seyircilerimizin  hal ve hareketlerini tasvip etmek mümkün değil. 622 sayılı Kanun seyircilerin bu  şekilde sahaya girmelerini ve taşkın yapmalarını kesinlikle men ediyor. Basından  okuduğum kadarıyla maçtan sonra gözaltına alınan 69 kişi serbest bırakıldı. Bu  olayları yapanlar serbest bırakılacaktı da kanun niye çıktı." 
 
Cavcav, derbide sahaya giren siyah-beyazlı taraftarların kulüplerine  çok büyük zarar verdiğini dile getirerek, "Beşiktaş'ın Türkiye Futbol  Federasyonundan (TFF) 4-5 maç seyircisiz oynama cezası alması muhtemel. Seyirci  asgari 8-10 milyon liralık zarara sebebiyet veriyor. Bunlar nasıl takım tutan  değerli seyirciler. Acaba vicdanları rahat mı? 'Biz kulüp başkanı olarak gerek  kombine satışında gerekse seyircilerimizi maça davet etmekle hata mı ediyoruz'  diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı. 
 
Seyircilere çağrıda bulunan Cavcav, "Ekonomimizin gelişmesi ve  insanlarımızın daha çağdaş bir ortamda yaşaması için bu tür olayların yaşanmaması  gerekiyor. TFF'nin ve bakanlığımızın da daha acil tedbirler getirmesini arzu ve  temenni ediyorum" diye konuştu. 
 
  
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER