ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 14:17

İlhan Cavcav: "Aydınlar veya Yıldırım gibi rakiplerim olsa"

İlhan Cavcav: "Aydınlar veya Yıldırım gibi rakiplerim olsa"

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav:"Fenerbahçe'de bu yarışı kim kazanırsa kazansın kulüp için bir şanstır. Sayın Aydınlar'ı da Sayın Yıldırım'ı da uzun zamandır


Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav,  Fenerbahçe Kulübü'nde yapılacak başkanlık yarışına ilişkin, "Keşke benim de  Aydınlar veya Yıldırım gibi rakiplerim olsa" dedi. 
 
İlhan Cavcav, AA muhabirine yaptığı açıklamada, istifa etmesi ile  ilgili konuya değinerek, "Bu mevzuyu gerek yönetim kurulunda gerekse  Gençlerbirliği camiasında görev alan arkadaşlarımla değerlendirdik. Böyle bir  kararın o dönem kulübümüzde bir kaosa yol açacağına karar verdik. Bu yüzden de  görevime devam ediyorum" diye konuştu. 
 
Kimse zannetmesin ki Gençlerbirliği'nde bütün sorunların yahut bütün  çözümlerin adresi olmaktan mutluyum" diyen Cavcav, şunları söyledi: 
 
"Fenerbahçe'de Mehmet Ali Aydınlar adaylığını açıkladı. Keşke benim de  Aydınlar veya Aziz Yıldırım gibi rakiplerim olsa. Fenerbahçe'de bu yarışı kim  kazanırsa kazansın kulüp için bir şanstır. Sayın Aydınlar'ı da Sayın Yıldırım'ı  da uzun zamandır tanıyorum. Bu yarışın Fenerbahçe'ye öyle ya da böyle bir heyecan  getireceğini düşünüyorum." 
 
Daha önce Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığı yapan  Aydınlar'ın federasyon yönetiminde gösterdiği performansla ilgili, "Şanssızlığı  federasyon başkanlığı yaptığı dönemdi" yorumunu yapan Cavcav, şöyle devam etti: 
 
"Mehmet Ali Aydınlar gerek sağlık sektöründeki başarılarıyla gerek  spora olan inancıyla federasyon başkanlığı gibi önemli bir görevi başarıyla  yürüteceğine inandığımız bir isimdi. Fakat bu başkanlık öyle bir zamana denk  geldi ki Aydınlar futbolumuzu ilerletecek projeleri için çalışmaya fırsat bile  bulamadı. Şimdi yaşadıklarımıza baktığımda o dönemki mutedil yaklaşımıyla en  doğru kararları alanın Mehmet Ali Aydınlar olduğunu düşünüyorum. Kendisi bu  göreve devam etseydi ve 3 Temmuz denilince hepimizin aklına gelen süreci  Aydınlar'ın rehberliğinde geçseydik, ne Fenerbahçe ne Beşiktaş Avrupa'dan uzak  kalırdı. O dönem bunun farkındaydım ve Mehmet Ali Aydınlar'ı en çok  destekleyenlerden oldum." 
 
Aydınlar'ın istifasına en çok üzülenlerden birisi olduğunu dile  getiren Cavcav, "Keşke Aydınlar'ın Fenerbahçe'yi sevdiği kadar Gençlerbirliği'ni  seven bir rakibim olsa da içim rahat şekilde ben de böyle bir arkadaşla yarışmayı  gündemime alsam. Aydınlar gibi isimlere Türk futbolunun ihtiyacı var." 
 
   
 
KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER