ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Şubat 2013 Pazar 11:29

İlçe seferber oldu saha kardan temizlendi


 Tatvan Şehir Stadyumu, 3 gün önce 300 kişilik ekiple başlatılan kar temizleme çalışmalarıyla saat 12.30’de oynanacak karşılaşmaya hazır hale getirildi.

        Bölgesel Amatör Ligi'nde (BAL) mücadele eden Tatvan Gençlerbirliği Spor, Cizre Basra Spor ile karşılaşacak. Kaymakamlık, belediye, tugay, jandarma, emniyet ile gençlik hizmetleri ve spor ilçe müdürlüğü çalışanları, saat 12.00’de yapılacak karşılama için seferber oldu. Stat, maç yapmaya hazır hale getirildi. 100 metre uzunluğunda, 64 metre genişliğindeki sahanın zemini sentetik. Sahadan toplanan karlar el arabaları ve brandalara doldurularak sahanın dışına taşındı.

        Çalışmaları yerinde takip eden Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, tüm kurumlarla birlikte 3 gün önce başlatılan kar temizleme çalışmalarının sonuçlandığını ve sahanın saat 12.00’de Tatvan Gençlerbirliği Spor ile Cizre Basra Spor arasında yapılacak olan karşılaşmaya hazır hale getirildiğini söyledi.

        Tatvan Gençlerbirliği Spor Teknik Direktörü Murat Ebe, sahanın temizlenmesinde herkesin büyük emek sarf ettiğini belirtti, desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür etti.

        Cizre Basra Spor Kulüp Başkanı Maruf Sevinç ise “Çalışmalara askerlerin de büyük destek verdiğini görüyoruz. Burada yapılan kar temizleme çalışmalarında büyük bir dayanışma ve birliktelik gördük. Bu çok güzel. Maçta da bu birlikteliğin, güzelliğin ve dostluğun devam edeceğinden eminim. Her iki takıma başarılar dilerim.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER