ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 23:42

İl Spor Güvenlik kurulu Ankara Valisi Yüksel başkanlığında toplandı


Vali Alaaddin Yüksel başkanlığında Ankara'da toplanan İl Spor Güvenlik Kurulu, 22 Mayıs Çarşamba günü 19 Mayıs Stadyumu'nda Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanacak Ziraat Türkiye Kupası Finali'nde uygulanacak güvenlik tedbirlerini karara bağladı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, Fenerbahçe taraftarları stadyuma "Havaş kapısı" olarak bilinen giriş kapısından girerek, Kapalı ve Saatli Kale arkası tribününden karşılaşmayı izleyebilecek. Trabzonspor seyircileri ise İstanbul Yolu Rüzgarlı Girişi ile Gençlik Parkı Ana Girişi'nden geçerek, Maraton ve Gençlik Parkı Kale Tribünü'nde yerlerini alacak. Gençlik Parkı Ana Girişi, aynı zamanda protokol ve basın mensuplarının stadyuma girişinde kullanılacak.

Öte yandan, daha önce 18.30 olarak bildirilen kapı açılış saati güvenlik önlemleri nedeniyle 17.00'ye alındı. Bilet sahibi dışında üçüncü kişiler ile TC numarası bulunan kimliklerini yanında bulundurmayanların karşılaşmaya girmelerine kesinlikle izin verilmeyecek.

Stadyum içine madeni para, meşale, her türlü kesici, delici ve yanıcı malzeme ile alkollü olarak girişe izin verilmeyecek, güvenlik güçleri, gerektiğinde detektörlü cihazla üst araması yapacak. Stadyum alanına, sadece otopark kartı olan araçlar girebilecek.

Sporseverler, 1 metrekareden küçük sopasız bayraklarıyla stada girebilecek ancak pankartlar kabul edilmeyecek.

Diğer yandan sporseverler gişeden teslim alma tercihiyle internetten üzerinden satın aldıkları biletleri, yarın 10.00-17.00, maç günü ise 10.00-20.45 saatleri arasında gişelerden teslim alabilecek.
    
Vali Yüksel
    
Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, toplantının ardından yaptığı açıklamada, sporun sadece bir yarış değil, bir ülkenin uygarlık ve kültür seviyesini dünyaya gösterme yolu olduğunu belirterek, "Spor, millet olma bağlarını kuvvetlendirir ve gelecek nesli şuurlandıracak spordan daha kuvvetli vasıta yoktur" değerlendirmesinde bulundu.

"Spor, toplumsal ortak paydadır, ortak akıldır, kitlelerin buluşma noktasıdır" ifadesini kullanan Yüksel, şunları kaydetti:

"Bu itibarla Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında oynanacak final karşılaşmasının yegane ödülünün paylaşmak, uzlaşmak ve kucaklaşmak olduğunu herkes idrak etmelidir. Ankara'da oynanacak Türk futbolunun prestiji finalde, ortak paydanın alkış olmasını yürekten temenni ediyorum. Her iki takıma da başarılar diliyorum."

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER