ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 23:30

İki oyuncu turnuvadan çekildi


İtalya Açık Tenis Turnuvası'na katılan kadınlarda dünya 1 numarası ABD'li raket Serena Williams, Roma'da turnuvayı kazanmak istediğini söyledi.
     Bu yıl 83'üncüsü düzenlenen ve grand-slamlerden Fransa Açık öncesi seribaşı raketler için son prova niteliği taşıyan, İtalya Açık Tenis Turnuvası'na katılan dünya 1 numarası Serana Williams, turnuvayı değerlendirdi.
     Roma'ya gelmeden önce Madrid Açık'ı kazanan Williams, bu yılı 2012'ye göre daha sakin ve mutlu bir şekilde geçirdiğini belirterek, "Roma'da iyi işler yapmayı arzu ediyorum. Uzun zamandır burada kazanamıyorum" dedi.
     İtalya Açık Tenis Turnuvası'nı 2002 yılında kazanmayı başaran Williams, turnuvaya ikinci turdan başlayacağını hatırlatarak, bu tura odaklanması gerektiğini ve elinden gelenin en iyisini yapması gerektiğini ifade etti. Serena Williams'ın ikinci turdaki rakibi, ilk turda kardeşi Venus Williams'ı 6-3 ve 6-2'lik setlerle 2-0 yenen Büyük Britanyalı Laura Robson oldu.
    
İki oyuncu turnuvadan çekildi
    
     Bu arada turnuvanın ikinci gününde, erkeklerde 11 numaralı seribaşı Sırp Janko Tipsarevic, bronşit problemi nedeniyle kadınlarda da 6 numaralı seribaşı Alman raket Angelique Kerber, karnındaki sorun dolayısıyla turnuvadan çekildi. Organizasyon komitesi, Tipsarevic'in yerine Çek Cumhuriyeti'nden Lukas Rosol'u, Kerber'in yerine de İspanyol Lourdes Domingo Lino'yu turnuvaya dahil etti.
     Seribaşı raketlerin 2. turdan itibaren maçlarını oynamaya başlayacağı İtalya Açık'ta bugün, birinci tur müsabakaları yapıldı.
     Erkeklerde toplam 3 milyon 204 bin avro, kadınlarda ise toplam 2 milyon 369 bin dolar ödüllü turnuvada, erkeklerde ve kadınlarda final maçları 19 Mayıs Pazar günü 10 bin kişilik Merkez Kort'ta yapılacak.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER