ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 13:39

İdmanyurdu’na acilen 300 bin TL lazım

İdmanyurduna acilen 300 bin TL lazım


Tarsus İdmanyurdu Kulüp Başkanı İsmail Akdağcık, Burhanettin Kocamaz Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyerek, içinde bulundukları mali krizi değerlendirdi. Acilen 300 bin liraya ihtiyaçları olduğunu dile getiren Akdağcık, 3.5 milyon TL borçları olduğunu söyledi.

Tarsus İdmanyurdu'nun 90 yıllık geçmişi olan çok köklü bir kulüp olduğunu da belirten Akdağcık, "Yıllardır devam eden bu süreçte çok zor günler yaşadık. Ben bu takımın yıllarca her kademesinde görev yaptım. Bu günlere hiç kolay gelmedik. Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın desteğiyle 2. Lig'de mücadelemizi sürdürüyoruz. Başarılı olmak için tüm arkadaşlarımızla yoğun çalışıyoruz.” dedi.

Takımı çok karanlık günlerin beklediğini anlatan Akdağcık, “Bu takımı nasıl yaşatırızın derdine düştük. Tıkanma noktasına düştük. Kampa gideceğiz, paramız yok. 17 profesyonel futbolcumuz var, 18’e tamamlayamıyoruz. Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın dışında takıma maalesef destek veren kimse yok." diyerek şunları söyledi:

"Personelimize 8 aydır maaş veremiyoruz. Maç kazanmaya bile korkuyoruz. Çünkü futbolculara prim veremiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı, artık ne yapacağımızı şaşırdık. Burdan herkese sesleniyoruz, herkesi yardıma bekliyoruz. 3.5 milyon TL borcumuz var. Maliye, sigorta, futbolculara ve personele olan borcumuz bizi adete bunalıma sokuyor. Acilen takımın 300 bin liraya ihtiyacı var. Şimdiden takıma destek verecek olan tüm Tarsus İdmanyurdu sevdalılarından Allah razı olsun.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER