ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 16:40

İbrahim Yazıcı yoğun bakımda!

İbrahim Yazıcı yoğun bakımda!

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, fenalaşarak Bursa Acıbadem Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı.


Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, fenalaşması sonucu hastanede tedavi altına alındı. Alınan bilgiye göre, Yazıcı, kalp rahatsızlığı nedeniyle fenalaştı. Bursa Acıbadem Hastanesine kaldırılan Yazıcı'nın tedavisine, yoğun bakım ünitesinde devam ediliyor.

CHP'Lİ VEKİL YAZICI'NIN SON DURUMUNU ANLATTI

CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'nın rahatsızlanmasına ilişkin, "İlk söylenen ifadelere göre, aşağı yukarı yarım saati aşkın bir süre kalbi durmuş. Hastanede masaj yaparak kalbini çalıştırmışlar. Şu anda yoğun bakımda" dedi.
Tayan, Yazıcı'nın sağlık durumuyla ilgili bilgi almak üzere geldiği Bursa Acıbadem Hastanesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, yeşil-beyazlı ekibin dün deplasmanda Orduspor ile oynadığı karşılaşmanın, onda stres ve yorgunluğa neden olduğunu söyledi. Yazıcı'nın, maçtaki stres ve yol yorgunluğunun ardından uçakta sağlık sorunu yaşadığı ve Bursa'ya geldikten sonra hastaneye kaldırıldığı bilgisini veren Tayan, şöyle konuştu:
"İlk söylenen ifadelere göre, aşağı yukarı yarım saati aşkın bir süre kalbi durmuş. Hastanede masaj yaparak kalbini çalıştırmışlar. Şu anda yoğun bakımda. Doktorları fazla bir şey söylemiyor. Allah'tan ümit kesilmez. Mutlaka bunu da atlatacaktır. Çünkü son 3 ayda 2-3 kalp krizi, kalp spazmı geçirdi. Doktorların, istirahat etmesi, özellikle maç heyecanı ve stresinden uzak kalması gerektiğine dair ikazlarına rağmen Bursaspor sevdasından dolayı bu sevgi seli ve stresten uzak duramadı. Yoğun bakımda gerekenler yapılıyor. Allah'tan yardım diliyorum. İnşallah iyileşecek, sağlığına kavuşacaktır."
Yazıcı, dün Bursaspor'un deplasmanda Orduspor'u 4-2 yendiği maç sonrası takımla beraber özel uçakla Bursa'ya gelmişti. Bazı kulüp yöneticileri ve arkadaşlarıyla Kültürpark'taki bir çay bahçesine giden Yazıcı, burada fenalaşmış ve hastaneye kaldırılmıştı.

YAZICI'NIN SAĞLIK DURUMU

Acıbadem Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nadir Şener, Bursaspor Kulubü Başkanı İbrahim Yazıcı'nın sağlık durumuyla ilgili "Hastanemize geldiğinde bir saat süren canlandırma sonrası kalbi çalıştırıldı ancak tekrar durdu. Kalp pili ve solunum cihazı ile destekliyoruz. Elimizden geldiğince hasar gören organlardaki düzelmeyi sağlamaya çalışıyoruz" dedi.
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Nadir Şener, yaptığı açıklamada, "Bursaspor Başkanı sabah saat 04.50 sıralarında kalp durmasıyla hastanemize başvurdu. Kalp masajı ve bir saat süren canlandıra sonrası kalp atımlarını kazanmış durumdayız. Acil, kardiyoloji, anestezi ekibimiz müdahale etti. Geçici kalp piliyle desteklendi. Yoğun bakımdaki tedavisi sürmektedir. Ailesi, sevenlerinden dua beklemektedir. Gerekli açıklamaları gerekli gelişmeler oldukça yapacağız" dedi.
Başhekim Prof Dr Nadir Şener, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Şu anda hayati tehlikesi açısından bir şey söylemek için erken. Elimizden geldiğince hasar gören organlardaki düzelmeyi sağlamaya çalışıyoruz. Daha önce de birkaç kez kalbiyle ilgili sorunlar yaşamıştı. Şu anda kalbi durmuş olmakla birlikte tekrar çalıştırıldı. Yaşamsal fonksiyonlarının düzelmesi için çaba harcıyoruz. İlk geldiğinde çalıştırıldı sonra durdu. Kalp pili ile destekleniyor. Solunum cihazına bağlı olarak devam ediyor. Belli aralıklarla birlikte açıklamaları yapacağız. Tablo biraz daha netleştikçe detaylandırmak mümkün olacak. Şu anda çok detay beklemeyin. Organlarda hasar olabilir ama bunu da şimdiden söylemek erken. Biraz zamana ihtiyacımız var. Yarın daha detaylı bir şeyler söyleme şansımız olabilir."

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER