ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 23:45

IAAF Diamond League'de sezonun 6. yarışı Oslo'da koşuldu


Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği tarafından düzenlenen Diamond League'de (Elmas Lig) sezonun 6. yarışı, Norveç'in başkenti Oslo'da koşuldu.

Oslo'daki Bislett Stadı'ndaki organizasyonda bayanlar ve erkeklerde toplam 16 elmas yarış yapıldı. Milli atletlerden İlham Tanui Özbilen'in 1 mil yarışı, Tarık Langat Akdağ'ın ise erkekler 3 bin metre hendekli koşuda yer aldığı Oslo'da, olimpiyat şampiyonu ve dünya rekortmeni Jamaikalı atlet Usain Bolt da piste çıktı.

İlham Tanui Özbilen ExxonMobile Dream Mile (rüya mil) isimli 1 mil yarışında 3:52.30'luk derecesiyle 4. oldu. Tarık Langat Akdağ ise 3 bin metre hendekli koşuda 8:31.46'lık derecesiyle 10. sırayı elde etti.

Bu sezon erkekler 200 metredeki ilk yarışına çıkan ve yarıştan önce "20 saniyenin altına inmemem için hiçbir sebep yok" açıklamasıyla dikkatleri üstüne çeken Usain Bolt, 19.79'luk derecesiyle birinci olarak formda olduğunu kanıtladı. 200 metre erkeklerde 19.19 ile dünya rekorunu da elinde bulunduran Bolt, bu derecesiyle, 19.82 ile Namibyalı Frank Fredericks'e ait olan yarışma rekorunu da kırmış oldu.

Elmas Lig'de sezonun 7. yarışı 30 Haziran'da İngiltere'nin Birmingham kentindeki Alexander Stadı'nda koşulacak.
Oslo'da koşulan 16 elmas yarışta kategorilerinde birinci olan atletler ve dereceleri şöyle:

Erkekler:

Disk atma: Gerd Kanter (Estonya) 65.52
400 metre: Youssef Ahmed Masrahi (Suudi Arabistan) 45.33
Cirit atma: Vitezslav Vesely (Çek Cumhuriyeti) 85.96
3 bin metre engelli: Conseslus Kipruto (Kenya) 8:04.48
1 mil yarışı: Ayanleh Souleiman (Cibuti) 3:50.53
200 metre: Usain Bolt (Jamaika) 19.79

Bayanlar:

Üç adım atlama: Caterine Ibarguen (Kolombiya) 14.81
Gülle atma: Christina Schwanitz (Almanya) 20.10
Sırıkla atlama: Nikoleta Kyriakopoulou (Yunanistan) 4.50
Yüksek atlama: Emma Green Tregaro (İsveç) ile Svetlana Shkolina (Rusya) 1.90
400 metre engelli: Zuzana Hejnova (Çek Cumhuriyeti) 53.60
Uzun atlama: Shara Proctor (İngiltere) 6.89
5 bin metre: Meseret Defar (Etiyopya) 14:26.90
100 metre: Ivet LALOVA (Bulgaristan) 11.04
100 metre engelli: Tiffany Porter (İngiltere) 12.76
800 metre: Yekaterina Poistogova (Rusya) 1:59.39
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER