ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 01:44

Hollanda'da Galatasaraylı taraftarların coşkusu


Galatasaray'ın Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluğunu ilan etmesi ile Hollanda'daki sarı-kırmızılı taraftarlar sokaklara döküldü.

Başkent Amsterdam'da Ultra Aslan Hollanda'nın öncülüğü ile Amsterdam Belediyesi'nden izin alarak Dam meydanı yakınındaki kafelerde toplanan yaklaşık bin kişilik taraftar, dev ekranlardan maçı izlediler. Galatasaray'ın her gol atışında yoğun bir tezahürat yapıldı. Bu tezahüratlar Türk Telekom Arena'daki taraftar coşkusunu aratmadı.

HOLLANDALILAR BALKONLAR VE CAMLARDAN DESTEK VERDİLER

Maçın bitimi ile Amsterdam'daki kafelerden büyük bir tezahürat eşliğinde dışarı çıkan Galatasaraylı taraftarlar, davul ve meşaleler ile doyasıya şampiyonluğu kutladı. Amsterdam polisi yoğun güvenlik önlemi aldı. Hollandalıların da camlardan çıkarak taraftarları alkışlaması dikkatlerden kaçmadı.

Bu arada Amsterdam'ın takımlarından Ajax'ın da lig bitimine bir hafta kala şampiyon olması Arena Stadyumu'nda büyük kutlamalara sahne oldu. Ultra Aslan Hollanda'nın Amsterdam sokaklarındaki tezahüratı Ajax şampiyonluğunu neredeyse gölgede bıraktı. Sokaklarda tempolu ve istekli tezahüratlara yoldan geçen araçlar da kornaları ile destek verdi. Kutlamalarda herhangi bir taşkınlık yaşanmadı.

SENEYE AVRUPA KUPALARINDA GALATASARAYI GÖRECEĞİZ

Bu şampiyonlukla birlikte toplamda 19. kez ipi göğüslediklerini ifade eden Ultra Aslan Hollanda Başkanı Ersel Bakım, "Son üç gündür Amsterdam emniyeti ve belediyesi ile sürekli irtibat halinde idik. Özelikle Amsterdam belediye başkanı çok hassas ve yakından takip etti. Hollanda'dan yaklaşık bin kişilik Galatasaraylılarla, Amsterdam'da kortej halinde kutladık. Şampiyonluk yürüyüşümüz ile Amsterdam sokaklarını inlettik. Bundan sonra seneye Avrupa'da Galatasaray'ı daha etkin ve finalde görmek arzusundayız. Bunu da Galatasaray başaracak nitelikte. Biz de Hollanda Ultra Aslan olarak desteğimizi her zaman aratarak süreceğiz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER