ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Ekim 2013 Perşembe 15:32

Hollanda basınının Türkiye maçı yorumları

Hollanda basınının Türkiye maçı yorumları


Hollanda'nın Dünya Kupası Avrupa elemeleri grup aşamasının son maçında Türkiye'yi yenmesi Hollanda basınında geniş yer buldu. 
 
Hollanda, dün oynadığı Türkiye maçını Robben ve Sneijder'in golleri ile 2-0 kazanmış ve Türkiye'nin rüyasını sona erdirmişti. 
 
De Telegraf, "Portakallar, Türk taraftarları susturdu" başlığı ile verdiği haberde, Hollanda'nın gürültülü Türk taraftarının önünde dokuzuncu galibiyetlerini aldığını vurguladı. 
 
Algemen Dagblad ise başlığında "Portakallar, Türkiye'nin Dünya Kupası hayallerini sonlandırdı" ifadelerine yer verildi. Ayrıca aynı haberde yine Şükrü Saraçoğlu'ndaki atmosfere dikkat çekilirken, Türkiye'nin tehlikeli ataklarına Jasper Cillessen'in izin vermediği belirtildi. 
 
Voetbal International'da, Hollanda'nın bulduğu erken golle ile maçın başında Dünya Kupası'nın kapılarını kapadığı söylendi. 
 
"Türkiye'nin Dünya Kupası rüyasına soğuk duş" başlığı ile habere yer veren Goal'ün Hollanda ekibi ise Hollanda'nın İstanbul'da iyi bir maç çıkardığını, rakibine karşı çok fazla problem yaşamadığını ve Burak Yılmaz ile Umut Bulut'un buldukları şansları Jasper Cillessen'in rahat bir şekilde önlediği ifadeleri yer aldı.
 
(Goal.com)
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER