ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 00:06

Hırvatistan'a 47 sayı fark

Hırvatistana 47 sayı fark

17. Akdeniz Oyunları'na hazırlanan Basketbol Milli Takımı, İtalya'da katıldığı Uluslararası Jesolo Turnuvası'ndaki üçüncü ve son maçında Hırvatistan'ı farklı yendi.


17. Akdeniz Oyunları'na hazırlanan Basketbol Milli Takımı, İtalya'da katıldığı Uluslararası Jesolo Turnuvası'ndaki üçüncü ve son maçında Hırvatistan'ı 93-46 yendi.

Mücadelenin ilk çeyreğine iki takım da kontrollü bir şekilde başladı. Ay-yıldızlılar önde baskı ile rakibini top kaybına zorladı ve Serhat Çetin'in kaydettiği 12 sayıyla ilk çeyreği 24-7 önde kapattı.

İkinci çeyrekte de ilk periyottaki etkili oyununu sürdüren ve kontrolü bırakmayan milliler, rakibinin farkı kapamasına engel oldu ve devrede soyunma odasına 48-21 üstün bir şekilde gitti.

Ay-yıldızlılar, 3. çeyrekte etkili savunma yaparak, rakip Hırvatistan'ın oyun kurmasına izin vermedi. A Milli Takım, hücumlardan da boş dönmeyince aradaki farkı çeyrek sonunda 41 sayıya çıkardı: 72-31.

Milliler maç genelindeki rahat oyununu son çeyreğe de taşıdı. Karşılaşma, Hırvatistan'ın oyundan iyice düşmesiyle 47 sayılık farkla 93-46 Türkiye lehine sonuçlandı.

A Milli Takım Antrenörü Bogdan Tanjevic, sol dizinde ödem olan milli oyuncu İlkan Karaman'ı oynatmayarak dinlendirdi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER