ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Mart 2013 Çarşamba 11:58

Hikmet Karaman coştu!

Hikmet Karaman coştu!

Bursaspor Teknik Direktörü Karaman: ”Bursaspor sevgisi böyle olduğu sürece karşımızda ne Kasımpaşa, ne Beşiktaş, ne Galatasaray, hiç kimse duramaz”


Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, ”Bursaspor sevgisi böyle olduğu sürece karşımızda ne Kasımpaşa, ne Beşiktaş, ne Galatasaray, hiç kimse duramaz” dedi. Karaman ile yeşil-beyazlı kulübün genel sekreteri İlhan Uslu, basın sözcüsü Selçuk Eren, yardımcı antrenör Ersel Uzgur ve takımın unutulmaz futbolcularından Sedat Özden (Sedat 3), Bursaspor Taraftarlar Derneği’nce Tophane Endüstri Meslek Lisesi’nde düzenlenen ”Sporda Etik ve Fair-Play Ruhu” paneline katıldı.

Hikmet Karaman, İlhan Uslu, Selçuk Eren ve Sedat Özden okula gelişlerinde öğrenciler tarafından coşkuyla karşılandı. Sınıflarına girmek için sıraya giren öğrencilere kısa bir süre hitap eden Karaman’ın sözleri sık sık tezahüratla kesildi. ”Bursaspor Avrupa’ya” pankartı açan öğrencilerin, ”Hikmet Karaman şampiyon yap bizi” tezahüratını tebessümle takip eden Karaman, ”Bursaspor sevgisi böyle olduğu sürece karşımızda ne Kasımpaşa, ne Beşiktaş, ne Galatasaray, hiç kimse duramaz. Ama şimdi önümüzde Kasımpaşa maçı var” diye konuştu.

Okulun tiyatro salonundaki panelde konuşan İlhan Uslu, kentin en eski okullarından biri olan Tophane Endüstri Meslek Lisesi’nde Bursaspor sevgisinin bu denli büyük olmasının kendilerini mutlu ettiğini ve gururlandırdığını söyledi.

”Demek ki biz Bursaspor’da iyi şeyler yapmışız” diyen Uslu, şunları söyledi: ”Burada gördüğümüz sevgi, Bursaspor’un geleceğinin çok iyi olduğunun göstergesi. Alt lig takımlarımız çok başarılı. Oradan çok önemli oyuncular yetişiyor. İnşallah teknik heyetimiz altyapıdan 1-2 oyuncuyu A takıma monte edecek. Tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Şunu da ifade etmek istiyorum; önemli olan İstanbul semt takımlarını tutmak değil, yaşadığın kendi şehrinin takımını tutmaktır.’ Selçuk Eren de genç nesillerin, yeşil-beyazlı renklere gönül verdiğini görmenin kendilerini mutlu ettiğini vurgulayarak, ”Bursaspor’un ne kadar büyük bir kulüp olduğunu sadece Bursa ve Türkiye değil tüm Avrupa görecek” dedi.

Hikmet Karaman

Panel sırasında sık sık cep telefonuyla öğrencilerin tezahüratını görüntüleyen Karaman, ”Bursaspor’u bir şampiyonluğun kesmeyeceğini” söyledi.

Hikmet Karaman, büyük şampiyonluklar kazanmanın ayak seslerini bu okulda gördüklerini vurgulayarak, ”Bursaspor sevgisi okullara bile bu derece inmişse önümüzü kimse kesemez. Bursaspor’un, bu sene ilk hedefi Avrupa kupalarına gitme vizesi almak. 17 yaş grubumuz Avrupa şampiyonu olmuş. Ben inanıyorum ki bu oyuncular iki sene içeride Avrupa’da da en üst seviyede olacaklar” görüşünü iletti.

Öğrencilerden eğitimlerine önem vermelerini isteyen Karaman, şöyle devam etti: ”Bütün başarılar eğitimden geçiyor. ABD’de Yahudi topluluğunun nüfusu yüzde 2,6 civarında. Daha önce ABD’ye göç etmiş Yahudi cemaati mensupları terzilik, ayakkabıcılık yapıyordu. Ama onlar çocuklarını en iyi okullarda okuttular. 50-60 yıl sonra o topluluğun çocukları o kadar başarılı oldu ki başkanlık seçimlerinde bile söz sahibi olabiliyorlar.” Panelin sonunda katılımcılara çiçek verildi.
 

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER