ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 22:15

"Herkese adaletli olmak lazım"


Galatasaraylı Sabri ve Hamit Altıntop, ligin son haftalarına girilirken herkese adaletli davranılması gerektiğini söyledi.

Sarı-kırmızılı takımın kendi evinde Mersin İdmanyurdu'nun 3-1 mağlup ettiği karşılaşmanın sonrasında düzenlenen basın toplantısına katılan Sabri Sarıoğlu, hakemin saçma bir kararı ile 10 kişi kaldıklarını iddia ederek, "Eksik kalmamıza rağmen oyunu bırakmadık. Onurumuzla, inancımızla mücadele edip galip gelmesini bildik. Zaten garip bir tezgah vardı. Sahada hocalarımızın hiçbiri kalmadı. Taraftarlar kalmıştı onlarda atılır diye bekliyorduk. Biz hiçbir zaman bize yardım edilmesini istemiyoruz. Adil yönetim istiyoruz. Biz kötü oynayabiliriz, yenilebiliriz. Muhasebesini hocamız yapar. Hakemin böyle bir kötü yönetim gösterme hakkı yok. Hakemler hata yapabilir ancak bu hatanın ötesine geçmeye başladı. Bu bariz bir şekilde son haftalarda belli oluyor. Ligin son haftalara yaklaşıyor. Herkese adalet lazım." diye konuştu.

Basın toplantısına katılan Hamit Altıntop ise "Golü yedik, sonrasında tatsız şeyler oldu. Türkiye futbolunu yakından ilgilendiren şeyler oldu. Bunları iyi analiz etmemiz gerekiyor. Ben Türkiye Ligi'nde uzun yıllar oynamasam da Milli Takım'a gelip gittiğim için durumları biliyorum. Adalet olmayan yerde başarı gelmez. Böyle olursak millet olarak bir yere varamayız." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER