ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 12:31

Herkes Cardozo diyor ama Yanal..

Herkes Cardozo diyor ama Yanal..

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın, Cardozo'nun yerine Emenike'nin transferini tercih ettiği öğrenildi.


Fenerbahçe'nin her konuda anlaşma sağladığı Oscar Cardozo transferinde her gün yeni gelişmeler yaşanırken, kafalar iyice karıştı. Son gelen bilgiler, sarı- lacivertlilerin Paraguaylı golcüye karşılık Benfica ile 12 milyon euro+3 milyon euro bonus karşılığında anlaştığı yönündeydi. Portekiz basını da haberi bu şekilde verdi, Cardozo'nun Türkiye'ye gitmek üzere bavullarını hazırladığını yazdı. Önceki akşam ise divan kurulu toplantısında genel sekreter Talat Yılmaz, "Cardozo ve Emmanuel Emenike'nin şansları eşit. İkisinden birine birkaç gün içinde imza attıracağız" şeklinde sürpriz bir açıklama yaptı.

BAŞKANLA ÖZEL GÖRÜŞME

Peki ne oldu da Emenike işi de birden ciddiye bindi? Bunun ana nedeninin teknik direktör Ersun Yanal'ın başkan Yıldırım ile yaptığı çok özel bir görüşmede gizli olduğu kaydedildi. Yanal'ın bu görüşmede Yıldırım'a, "Cardozo son vuruş ustası bir golcü. Fiziksel özellikleriyle de Türkiye'de çok iş yapar. Ancak mali şartlar uymuyorsa başkasına bakalım. Emenike alternatif olabilir. Ayrıca Emenike benim oynatacağım dikine hızlı sisteme daha çok uyum sağlayabilir" dediği kaydedildi.

ROTA RUSYA'YA ÇEVRİLDİ

Bunun üzerine Aziz Yıldırım ve ekibi, inadı bir türlü kırılmayan Benfica'nın yanı sıra Yanal'ın da Emenike'yi istemesiyle rotayı yeniden Spartak Moskova ile görüşmeler yapmak üzere Rusya'ya çevirdi. Her iki oyuncunun da fiyatının aynı olduğu (15 milyon euro), son tercihin Yanal ve yönetimin yapacağı görüşmeden sonra verileceği bildirildi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER