ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ocak 2014 Pazartesi 16:37

“Her yer Aziz, her yer Yıldırım”

“Her yer Aziz, her yer Yıldırım”

Fenerbahçe taraftarı bu akşamki Konya maçında ceza almamak için tezahüratlara dikkat edecek.


Ligin ilk maçına Torku Konyaspor'la çıkacak Fenerbahçe'de gözler tribüne çevrildi. Yargıtay'ın, şike soruşturması kapsamında Aziz Yıldırım'ın cezasını onaması üzerine, Başkanı karşılamaya binlerce taraftar akın etmişti.

Sarı-Lacivertliler'in divan kurulu toplantısında bir konuşma yapan Aziz Yıldırım, taraftarı küfürlü ve siyasi tezahuratlar konusunda uyarmış ve her zamankinden daha dikkatli olmalarını istemişti.

Basketbol maçında Fenerbahçe taraftarı bu isteği bire bir yerine getirdi ve maç boyunca daha önce 'Her yer Taksim, her yer direniş' diye attıkları sloganı, 'Her yer Aziz, her yer Yıldırım' diye değiştirdi.

Yürürlüğe giren yeni disiplin talimatına göre, süreye bakılmaksızın taraftarlar sadece küfürlü sloganlardan değil, siyasi içerikli sloganlardan dolayı da kulüplerinin ceza almasına neden olabilecek.

Bu gelişmeler doğrultusunda, sezon başından beri Şükrü Saracoğlu'nda 34. dakikada atılan 'Her yer Taksim, Her yer direniş' sloganı yerini, 'Her yer Aziz, her yer Yıldırım' tezahüratına bırakacak. Ayrıca taraftarlar stadın içine siyasi mesaj içeren pankartlar da sokmayacak.

Yönetime karşı takındıkları muhalefet duruşları ile tanınan Genç Fenerbahçeliler Grubu'nun ise sloganlara eşlik etmemesi ve sessiz kalması bekleniyor.

(Fanatik)

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER