ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 14:58

Hentbol'da gülen taraf Sırbistan oldu


Sırbistan'da düzenlenen 10. Avrupa Bayanlar Hentbol Şampiyonası'nda dün Norveç'i yenerek Avrupa şampiyonu olan Karadağ Bayan Hentbol Milli Takımı, başkent Podgoritsa'da yaklaşık 7 bin kişi tarafından coşkulu bir şekilde karşılandı.
    
Norveç'le yaptığı final maçında rakibini 34:31'lik skorla yenerek hentbolda Avrupa şampiyonu olan Karadağ Bayan Hentbol Milli takımı için Podgoritsa Havalimanı'nda karşılama töreni düzenlendi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği törene, Cumhurbaşkanı Filip Vuyanoviç ve Podgoritsa Belediye Başkanı Miomir Mugoşa da katıldı.
   
Havaalanından Podgoritsa'daki Moraça Spor Merkezi'ne giden sporculara, burada toplanan ve saatlerce bekleyen Karadağlılar tarafından sevgi gösterisinde bulunuldu. Moraça Spor Merkezi'ndeki vatandaşlar uzun süre "Karadağ seni seviyorum" ve "Siz bizim altın aslanlarımızsınız" şeklinde tezahürat yaptı.
    
Bayan Hentbol Milli Takım kaptanı Mariya Yovanoviç, burada yaptığı konuşmada, kendilerine "altın arslanlar" denildiğini hatırlatarak, Avrupa şampiyonu olup bu sloganın haklılığını ispat ettiklerini söyledi.
    
Karadağ Bayan Hentbol Milli Takımı Teknik Direktörü Dragan Aciç de Norveç gibi büyük bir rakibi yendiklerini belirterek, "Kızlarımız altın aslanlar unvanını taşımayı hak ettiklerini bir kez daha gösterdi. Avrupa şampiyonu olabilmek için çok çalışmak gerekiyordu ve bunu başardık" dedi.
    
Başkent Podgoritsa'daki kutlamalar sırasında, spor salonuna girmek isteyen vatandaşlarla güvenlik güçleri arasında zaman zaman gerginlik de yaşandı.
    
Cumhurbaşkanı Filip Vuyanoviç, Başbakan Milo Cukanoviç, Meclis Başkanı Ranko Krivokapiç, Karadağ Boşnak Partisi ve diğer yetkilileri de Avrupa şampiyonu olmaları dolayısıyla Karadağ Bayan Hentbol Milli Takımı Teknik Direktörü ve oyuncularını kutladı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER