ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 17:42

Hedefleri altın madalya


HÜSEYİN DEMİRCİ - Sarıkamış'ta kampa giren milli atletler, 8 Eylül'de Polonya'nın Krynica Zdroj kentinde yapılacak 29. Dünya Dağ Koşusu ile aralık ayında Sırbistan'ın Belgrad kentinde yapılacak 20. Avrupa Kros Şampiyonası'na hazırlanıyor.
Sarıkamış Bayraktepe Kayak Merkezi'nde kampa giren milli atletler, Burcu Büyükbezgin ile Nuri Kömür, 2 bin 200 ile 2 bin 700 rakımdaki sarıçam ağaçları arasında kondisyon çalışmaları yapıyor. Çamaşır Dere ve Karanlık Dere mevkisinde uzun koşu parkurlarında, kondisyon çalışmaları yapan ve günde 4 saat antrenmanla ortalama 25 kilometre koşan atletlerin hedefi altın madalya.
Milli atlet Büyükbezgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kampı hem antrenörü hem de eşi olan Süleyman Büyükbezgin nezaretinde sürdürdüğünü söyledi. En büyük hayalinin Türkiye'ye dünya şampiyonluğu getirmek olduğunu belirten Büyükbezgin, şöyle devam etti:
"Buradaki sarıçam ormanları içindeki parkurlarda çok güzel antrenman yapıyoruz. Rakımdan dolayı kapasitemiz artıyor ve çıtamızı yükselterek, performansımız en üst düzeye geliyor. 2010'da dünya ikincisi olmuştum, geçen yılda İtalya'da 4. oldum. Katıldığım şampiyonada 10 saniye farkıyla ilk 3'ü kaçırdım ama bu yıl tekrar buraya geldik ve çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Çok güzel antrenman programımız var. İnşallah bu yılda büyük bayanlar kategorisinde ülkeme dünya şampiyonu olarak döneceğim ve bunu hep birlikte kutlayacağız."
Antrenör Büyükbezgin ise dağ koşusu yarışları için Sarıkamış'ın ideal bir yer olduğunu ifade ederek, şampiyona önce iyi bir hazırlık dönemi geçireceklerini dile getirdi.
Şampiyona sonrasında evliliklerinin 3. yıl dönümünü kutlayacaklarını belirten Büyükbezgin, "Eşimin şampiyonadan altın madalya alacağına canı gönülden inanıyorum. 10 Ekim'de kutlayacağımız evlilik yıl dönümümüzün hediyesi şampiyonluk madalyası olacak" dedi.
20. Avrupa Kros Şampiyonası'ndan iyi bir derece ile döneceğini kaydeden Kömür de kendisine güvenenleri mahcup etmeyeceğini söyledi.
Kömür, genç erkekler kategorisinde yarışlara katılacağını anımsatarak, "İyi bir dereceyle dönmek için elimden geleni yapacağım. Umarım bu çalışmalarımızın meyvelerini hep birlikte toplarız" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER